MoneySuite (7.x-10.4) - en to am translation catalogue (77 entries)

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Type
am: ዓይነት

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Action
am: እርምጃ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Required
am: አስፈላጊ

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: History
am: ታሪክ

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Error
am: ስህተት

en: Active
am: ገባሪ

en: Page
am: ገጽ

en: User settings
am: የተጠቃሚ ማቀናበሪያዎች

en: Mode
am: ሁኔታ

en: This field is required.
am: ይህ መስክ ተፈላጊ ነው።

en: 1 day
am: 1 ቀን

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Code
am: ኮድ

en: Color
am: ቀለም

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Sort by
am: ደርድር

en: Hidden
am: ድብቅ

en: English
am: እግሊዝኛ

en: French
am: ፈረንሳይኛ

en: Italian
am: ጣሊያንኛ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: None.
am: ምንም።

en: Publish
am: አትም

en: @count days
am: @count ቀኖች

en: 1 week
am: 1 ሳምንት

en: @count weeks
am: @count ሳምንቶች

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Danish
am: ዳንሽ

en: Dutch
am: ደች

en: German
am: ጀርመንኛ

en: Polish
am: ፖላንድኛ

en: Swedish
am: ስዊድንኛ

en: Account
am: መለያ

en: Reports
am: ሪፖርቶች

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Faeroese
am: ፌሮኢስ
