MoneySuite (7.x-10.4) - en to fi translation catalogue (508 entries)

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Transaction ID
fi: Tapahtuma ID

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Email address
fi: Sähköpostiosoite

en: Item
fi: Nimike

en: Type
fi: Tyyppi

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Unsubscribe
fi: Peru tilaus

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: more
fi: lisää

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Currency
fi: Valuutta

en: Action
fi: Toiminto

en: Quantity
fi: Määrä

en: Purchased
fi: Ostettu

en: Download
fi: Lataa

en: File
fi: Tiedosto

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Size
fi: Koko

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: Weekly
fi: Viikoittain

en: Monthly
fi: Kuukausittain

en: None
fi: Ei mitään

en: This action cannot be undone.
fi: Tätä toimintoa ei voi perua.

en: Test
fi: Testi

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Required
fi: Pakollinen

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: edit
fi: muokkaa

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Default
fi: Oletus

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Time
fi: Aika

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Length
fi: Pituus

en: History
fi: Historia

en: Filename
fi: Tiedoston nimi

en: Notes
fi: Lisätietoa

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Text
fi: Teksti

en: User Name
fi: Käyttäjänimi

en: Total
fi: Yhteensä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Continue
fi: Jatka

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: Created
fi: Luotu

en: Advanced Settings
fi: Edistyneet asetukset

en: Activated
fi: Aktivoitu

en: All
fi: Kaikki

en: days
fi: päivät

en: Active
fi: Voimassa

en: Done
fi: Tehty

en: Year
fi: Vuosi

en: Page
fi: Sivu

en: User settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: Added
fi: Lisätty

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Module
fi: Moduuli

en: Never
fi: Ei koskaan

en: You must enter a valid e-mail address.
fi: Sinun täytyy syöttää kelvollinen sähköpostiosoite.

en: From
fi: Lähettäjä

en: Signature
fi: Allekirjoitus

en: Widget type
fi: Widgetin tyyppi

en: Click here
fi: Klikkaa tässä

en: Mode
fi: Tila

en: Success
fi: Onnistui

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: Items
fi: Aiheet

en: Node Title
fi: Kirjoituksen otsikko

en: Date Created
fi: Luontipäivä

en: Width
fi: Leveys

en: Height
fi: Korkeus

en: This field is required.
fi: Tämä kenttä on pakollinen.

en: 1 day
fi: 1 päivä

en: Card Type
fi: Korttityyppi

en: Card Number
fi: Kortin numero

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: Month
fi: Kuukausi

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Widget
fi: Widgetti

en: Qty
fi: Määrä

en: Price
fi: Hinta

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: Product ID
fi: Tuote ID

en: Amount
fi: Määrä

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Add to cart
fi: Lisää ostoskoriin

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Send
fi: Lähetä

en: Invoice
fi: Lasku

en: Code
fi: Koodi

en: Inactive
fi: Ei aktiivinen

en: Stock
fi: Varasto

en: Owner
fi: Omistaja

en: Payment
fi: Maksu

en: Payments
fi: Maksut

en: Members
fi: Jäsenet

en: Method
fi: Tapa

en: Day
fi: Päivä

en: here
fi: täällä

en: Start
fi: Alkaa

en: End
fi: Päättyy

en: January
fi: Tammikuu

en: February
fi: Helmikuu

en: March
fi: Maaliskuu

en: April
fi: Huhtikuu

en: May
fi: Toukokuu

en: June
fi: Kesäkuu

en: July
fi: Heinäkuu

en: August
fi: Elokuu

en: September
fi: Syyskuu

en: October
fi: Lokakuu

en: November
fi: Marraskuu

en: December
fi: Joulukuu

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Note
fi: Huomaa

en: Other
fi: Muu

en: Backup
fi: Varmuuskopio

en: General Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Color
fi: Väri

en: Link URL
fi: Linkin osoite

en: SKU
fi: Koodi

en: Deny
fi: Estetty

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: Sent
fi: Lähetetty

en: months
fi: kuukausia

en: Destination
fi: Kohde

en: Class
fi: Luokka

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Referrer
fi: Viittaaja

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Checkout
fi: Kassalle

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Order
fi: Järjestys

en: Random
fi: Satunnainen

en: Credit Card
fi: Luottokortti

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: IP Address
fi: IP-osoite

en: Pattern
fi: Kuvio

en: Level
fi: Taso

en: Expires
fi: Vanhenee

en: Add group
fi: Lisää ryhmä

en: Expiration
fi: Voimassaoloaika

en: Duration
fi: Kesto

en: Weeks
fi: Viikot

en: 1 Month
fi: 1 kuukausi

en: 3 Months
fi: 3 kuukautta

en: 6 Months
fi: 6 kuukautta

en: Server settings
fi: Palvelimen asetukset

en: First Name
fi: Etunimi

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Street
fi: Katuosoite

en: City
fi: Kaupunki

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Sort by
fi: Lajittele

en: Rules
fi: Säännöt

en: Modified
fi: Muokattu

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Approved
fi: Hyväksytty

en: Accounts
fi: Tilit

en: Pending
fi: Odottaa

en: Key
fi: Avain

en: Pay
fi: Maksa

en: English
fi: englanti

en: French
fi: ranska

en: Italian
fi: italia

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Date/Time
fi: Päivämäärä/Aika

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Expired
fi: Vanhentunut

en: Replacement patterns
fi: Korvauskuviot

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: day
fi: päivä

en: Entity
fi: Entiteetti

en: None.
fi: Ei mitään.

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Unit
fi: Yksikkö

en: Days
fi: Päivät

en: Months
fi: Kuukaudet

en: Instructions
fi: Ohjeet

en: Hours
fi: Tunnit

en: Production
fi: Tuotanto

en: Info
fi: Tieto

en: Red
fi: Punainen

en: Not available
fi: Ei tarjolla

en: Taxes
fi: Verot

en: Installed
fi: Asennettu

en: Scope
fi: Kohde

en: Activation
fi: Aktivointi

en: Membership
fi: Jäsenyys

en: Cart
fi: Ostoskori

en: Coupon
fi: Kuponki

en: Coupons
fi: Kupongit

en: Delete coupon
fi: Poista kuponki

en: Discount
fi: Alennus

en: Product
fi: Tuote

en: Subtotal
fi: Välisumma

en: Order Summary
fi: Tilauksen yhteenveto

en: Billing address
fi: Laskutusosoite

en: Payment method
fi: Maksutapa

en: Balance
fi: Saldo

en: Completed
fi: Valmis

en: Products
fi: Tuotteet

en: Total:
fi: Yhteensä:

en: Orders
fi: Tilaukset

en: User name
fi: Käyttäjän nimi

en: Gray
fi: Harmaa

en: Purple
fi: Violetti

en: Affiliates
fi: Domainit

en: Live
fi: Reaaliaikainen

en: Delete File
fi: Poista tiedosto

en: Storage
fi: Tallennus

en: Apply
fi: Käytä

en: Select
fi: Valitse

en: Approval queue
fi: Tarkistettavat kommentit

en: Pink
fi: Vaaleanpunainen

en: Publish
fi: Julkaise

en: years
fi: vuosia

en: 1 week
fi: 1 viikko

en: Order ID
fi: Tilaustunnus

en: Green
fi: Vihreä

en: Blue
fi: Sininen

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: An error has occurred during payment.  Please contact us to ensure your order has submitted.
fi: Maksun yhteydessä tapahtui virhe. Ole hyvä ja ota yhteyttä ylläpitoon tilauksen tarkastamiseksi.

en: A payment has been accepted.
fi: Maksu on hyväksytty.

en: Secret Key
fi: Turva-avain

en: Orange
fi: Oranssi

en: Server
fi: Palvelin

en: Plan
fi: Suunnitelma

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Usage
fi: Käyttö

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Order #
fi: Tilaus #

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Years
fi: Vuodet

en: Subscriber
fi: Tilaaja

en: Opened
fi: Avoimet

en: Danish
fi: tanska

en: Dutch
fi: hollanti

en: German
fi: saksa

en: Polish
fi: puola

en: Swedish
fi: ruotsi

en: Print
fi: Tulosta

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Canadian Dollar
fi: Kanadan dollari

en: Fee
fi: Maksu

en: Sandbox
fi: Harjoittelualue

en: Authorization
fi: Vahvistus

en: Reports
fi: Raportit

en: Revenue
fi: Voitto

en: Submit Order
fi: Lähetä tilaus

en: Australian Dollar
fi: Australian Dollari

en: Japanese Yen
fi: Japanin yen

en: Swiss Franc
fi: Sveitsin frangi

en: Danish Krone
fi: Tanskan kruunu

en: Hong Kong Dollar
fi: Hong Kongin dollari

en: Hungarian Forint
fi: Unkarin forintti

en: Norwegian Krone
fi: Norjan kruunu

en: New Zealand Dollar
fi: Uuden Seelannin dollari

en: Swedish Krona
fi: Ruotsin kruunu

en: Singapore Dollar
fi: Singaporen dollari

en: Started
fi: Aloitettu

en: Not checked
fi: Ei tarkistettu

en: Radios
fi: Radionapit

en: Shipping Address:
fi: Toimitusosoite:

en: Order #:
fi: Tilaus #:

en: Merchant ID
fi: Kauppias ID-tunnus

en: Enter
fi: Syötä

en: No response
fi: Ei vastausta.

en: Ticket
fi: Tiketti

en: Tickets
fi: Tiketit

en: Order complete
fi: Tilaus valmis

en: Payment failed
fi: Maksu epäonnistui

en: Card expired
fi: Kortti on vanhentunut

en: Sales
fi: Myynti

en: Last Month
fi: Viimeinen kuukausi

en: Generate
fi: Luo

en: Tax
fi: Vero

en: Email Settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: API Login ID
fi: API kirjautumis ID

en: AIM settings
fi: AIM asetukset

en: ARB settings
fi: ARB-asetukset

en: MD5 Hash
fi: MD5-tiivistesumma

en: CIM settings
fi: CIM-asetukset

en: Type: @type<br />ID: @id
fi: Tyyppi: @type<br />ID: @id

en: Address information is unavailable
fi: Osoitetietoja ei ole saatavilla

en: Not Processed
fi: Ei käsitelty

en: Void
fi: Mitätöity

en: Unit of time
fi: Aikayksikkö

en: Expiration Month
fi: Erääntymiskuukausi

en: Expiration Year
fi: Erääntymisvuosi

en: Are you sure you want to delete this payment?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän maksun?

en: Review order
fi: Tarkista tilaus

en: Review payment
fi: Katso maksu

en: Submit order
fi: Lähetä tilaus

en: API server
fi: API palvelin

en: API username
fi: API käyttäjänimi

en: API password
fi: API salasana

en: PayPal transaction ID: @transactionid
fi: PayPalin transaktio ID: @transactionid

en: Payment action
fi: Maksutoiminto

en: An error has occurred in your PayPal payment. Please review your cart and try again.
fi: PayPal maksussa on tapahtunut virhe. Tarkista ostoskorisi ja yritä uudelleen.

en: Address matched; postal code did not
fi: Osoite sopii; postinumero ei sopinut

en: Address and postal code matched
fi: Osoite ja postinumero sopivat

en: Postal code matched; address did not
fi: Postinumero sopii; osoite ei sovi

en: An unknown error occurred.
fi: Tuntematon virhe tapahtui.

en: The merchant has not implemented CVV2 code handling.
fi: Kauppias ei ole ottanut käyttöön CVV2 koodin käsittelyä.

en: Merchant has indicated that CVV2 is not present on card.
fi: Kauppias on antanut tiedoksi, että CVV2 koodia ei ole kortissa.

en: Service not available
fi: Palvelua ei ole saatavilla

en: Unkown error
fi: Tuntematon virhe

en: Customer did not include a confirmed shipping address per your address settings.
fi: Asiakas ei antanut vahvistettua toimitusosoitetta osoiteasetuksiin

en: Your e-mail address is not yet registered or confirmed.
fi: Sähköpostiosoitteesi ei ole vielä rekisteröity tai vahvistettu.

en: Apply to order
fi: Käytä tilaukseen

en: Cart settings
fi: Ostoskorin asetukset

en: Minimum order subtotal
fi: Tilauksen minimi välisumma

en: Optionally specify a minimum allowed subtotal for a cart to proceed to checkout.
fi: Määrittele valinnaisesti sallittu minimi välisumma ostoskorille checkoutia varten.

en: Minute(s)
fi: Minuutti

en: Hour(s)
fi: Tunti(a)

en: View your purchased files.
fi: Selaa ostamiasi tiedostoja.

en: File downloads
fi: Tiedostolataukset

en: File Downloads
fi: Tiedostolataukset

en: No downloads found
fi: Latauksia ei löytynyt

en: Notified
fi: Ilmoitettu

en: Search using date range.
fi: Etsi aikavälillä

en: Purchasing Information:
fi: Ostotiedot:

en: E-mail Address:
fi: Sähköpostiosoite:

en: Billing Address:
fi: Laskutusosoite:

en: Billing Phone:
fi: Laskutuspuhelin:

en: Shipping Phone:
fi: Toimituspuhelin:

en: Order Grand Total:
fi: Tilauksen loppusumma:

en: Payment Method:
fi: Maksutapa:

en: Order Summary:
fi: Tilauksen yhteenveto:

en: Street address 1
fi: Katuosoite 1

en: Street address 2
fi: Katuosoite 2

en: Mexican Peso
fi: Meksikon peso

en: Billing Information
fi: Laskutustiedot

en: Yellow
fi: Keltainen

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Bundle
fi: Paketti

en: Test mode
fi: Testi-tila

en: Dashboard
fi: Työpöytä

en: Commission
fi: Komissio

en: Last 30 days
fi: Viimeiset 30 päivää

en: Checkout form
fi: Tilauslomake

en: - Choose an operation -
fi: - Valitse toimenpide -

en: Account number
fi: Tilinumero

en: click here
fi: klikkaa tästä

en: Add Product
fi: Lisää tuote

en: Font Color
fi: Fontin väri

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Payment Method
fi: Maksutapa

en: Block Content
fi: Lohkon sisältö

en: Faeroese
fi: fääri

en: Make sticky
fi: Kiinnitä listojen alkuun

en: Coupon code
fi: Kupongin koodi

en: Add new coupon
fi: Lisää uusi kuponki

en: Edit coupon
fi: Muokkaa kuponkia

en: Structure
fi: Rakenne

en: Error: @error
fi: Virhe: @error

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Customer Information
fi: Asiakkaan tiedot

en: Layout Settings
fi: Ulkoasun asetukset

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Event Date
fi: Tapahtuman päivämäärä

en: Machine Name
fi: Koneluettava nimi

en: Renew
fi: Uusiminen

en: Upload a new file
fi: Lataa uusi tiedosto

en: Order type
fi: Tilauksen tyyppi

en: In Checkout
fi: Kassalla

en: Order Date:
fi: Tilauspäivämäärä

en: Saved
fi: Tallennettu

en: The unique ID for this @export.
fi: Yksilöölinen ID tälle @export.

en: Nothing
fi: Ei mitään

en: Afghan Afghani
fi: Afganistanin Afgaani

en: Argentine Peso
fi: Argentiinan Peso

en: Aruban Florin
fi: Aruban Floriini

en: Barbadian Dollar
fi: Barbadoksen dollari

en: Bangladeshi Taka
fi: Bangladeshin taka

en: Burundian Franc
fi: Burundin frangi

en: Brunei Dollar
fi: Brunein Dollari

en: Bolivian Boliviano
fi: Bolivian boliviano

en: Brazilian Real
fi: Brasilian real

en: Bahamian Dollar
fi: Bahaman Dollari

en: Belize Dollar
fi: Belizen dollari

en: Congolese Franc
fi: Kongon frangi

en: Chilean Peso
fi: Chilen peso

en: Colombian Peso
fi: Kolumbian peso

en: Costa Rican Colón
fi: Costa Rican colon

en: Cape Verdean Escudo
fi: Kap Verden escudo

en: Djiboutian Franc
fi: Djiboutin frangi

en: Dominican Peso
fi: Dominikan peso

en: Algerian Dinar
fi: Algerian dinaari

en: Estonian Kroon
fi: Viron kruunu

en: Egyptian Pound
fi: Egyptin punta

en: Ethiopian Birr
fi: Etiopian birr

en: Fijian Dollar
fi: Fidžin dollari

en: Falkland Islands Pound
fi: Falklandinsaarten punta

en: Gibraltar Pound
fi: Gibraltarin punta

en: Gambian Dalasi
fi: Gambian dalasi

en: Guinean Franc
fi: Guinean frangi

en: Guatemalan Quetzal
fi: Guatemalan quetzal

en: Honduran Lempira
fi: Hondurasin lempira

en: Croatian Kuna
fi: Kroatian kuna

en: Haitian Gourde
fi: Haitin gourde

en: Indonesian Rupiah
fi: Indonesian rupia

en: Israeli New Sheqel
fi: Israeli shekel

en: Indian Rupee
fi: Intian rupia

en: Icelandic Króna
fi: Islannin kruunu

en: Jamaican Dollar
fi: Jamaikan dollari

en: Kenyan Shilling
fi: Kenian šillinki

en: Comorian Franc
fi: Komorien frangi

en: South Korean Won
fi: Etelä-Korean won

en: Cayman Islands Dollar
fi: Caymansaarten dollari

en: Lebanese Pound
fi: Libanonin punta

en: Liberian Dollar
fi: Liberian dollari

en: Lesotho Loti
fi: Lesothon loti

en: Lithuanian Litas
fi: Liettuan litas

en: Latvian Lats
fi: Latvian lati

en: Macanese Pataca
fi: Macaon pataca

en: Mauritanian Ouguiya
fi: Mauritanian ouguiya

en: Mauritian Rupee
fi: Mauritiuksen rupia

en: Malaysian Ringgit
fi: Malesian ringgit

en: Mozambican Metical
fi: Mosambikin metical

en: Namibian Dollar
fi: Namibian dollari

en: Nigerian Naira
fi: Nigerian naira

en: Nepalese Rupee
fi: Nepalin rupia

en: Panamanian Balboa
fi: Panaman balboa

en: Peruvian Nuevo Sol
fi: Perun nuevo sol

en: Papua New Guinean Kina
fi: Papua-Uuden-Guinean kina

en: Philippine Peso
fi: Filippiinien peso

en: Pakistani Rupee
fi: Pakistanin rupia

en: Romanian Leu
fi: Romanian leu

en: Serbian Dinar
fi: Serbian dinaari

en: Saudi Riyal
fi: Saudi-Arabian rial

en: Solomon Islands Dollar
fi: Solomonsaarten dollari

en: Seychellois Rupee
fi: Seychellien rupia

en: Sierra Leonean Leone
fi: Sierra Leonen leone

en: Somali Shilling
fi: Somalian šillinki

en: Surinamese Dollar
fi: Surinamin dollari

en: São Tomé and Príncipe Dobra
fi: São Tomén ja Príncipen dobra

en: Swazi Lilangeni
fi: Swazimaan Lilangeni

en: Thai Baht
fi: Thaimaan baht

en: Tongan Paʻanga
fi: Tongan paʻanga

en: Turkish Lira
fi: Turkin liira

en: Trinidad and Tobago Dollar
fi: Trinidadin ja Tobagon dollari

en: New Taiwan Dollar
fi: Uusi Taiwanin dollari

en: Tanzanian Shilling
fi: Tansanian šillinki

en: Ukrainian Hryvnia
fi: Ukrainan hryvnia

en: Ugandan Shilling
fi: Ugandan šillinki

en: United States Dollar
fi: Yhdysvaltain dollari

en: Uruguayan Peso
fi: Uruguayn peso

en: Vanuatu Vatu
fi: Vanuatun vatu

en: Samoan Tala
fi: Samoan tala

en: East Caribbean Dollar
fi: Itä-Karibian dollari

en: Yemeni Rial
fi: Jemenin rial

en: South African Rand
fi: Etelä-afrikan rand

en: Zambian Kwacha
fi: Sambian kwacha

en: Russian Ruble
fi: Venäjän rupla

en: Master
fi: Isäntä

en: Coupon Code
fi: Kupongin koodi

en: United Arab Emirates Dirham
fi: Yhdistyneiden arabiemiirikuntien dirhami

en: Moroccan Dirham
fi: Marokon dirhami

en: Polish Złoty
fi: Puolan złoty

en: Memberships
fi: Jäsenyydet

en: Tax Rate
fi: Vero

en: Edit an Order
fi: Muokkaa tilausta

en: New Order
fi: Uusi tilaus

en: Language Code
fi: Kielikoodi

en: Add a card
fi: Lisää luottokortti

en: Order information
fi: Tilauksen tiedot
