MoneySuite (7.x-10.3) - en to ar translation catalogue (218 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: delete
ar: حذف

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Confirm
ar: تأكيد

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Unsubscribe
ar: الغ الاشتراك

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: more
ar: المزيد

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Administration
ar: الإدارة

en: Action
ar: إجراء

en: Quantity
ar: الكمية

en: Download
ar: تحميل

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Date
ar: التاريخ

en: Size
ar: الحجم

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Weekly
ar: أسبوعيًا

en: Monthly
ar: شهرياً

en: None
ar: لا شيء

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Test
ar: الاختبار

en: Message
ar: الرسالة

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Required
ar: ضروري

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Font Size
ar: حجم الخط

en: Default
ar: الافتراضي

en: Time
ar: الوقت

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Length
ar: الطول

en: History
ar: الأرشيف

en: Filename
ar: اسم الملف

en: Notes
ar: ملحوظات

en: Event
ar: الحدث

en: Text
ar: نص

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: Total
ar: المجموع

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: Continue
ar: متابعة

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Error
ar: خطأ

en: Options
ar: الخيارات

en: Created
ar: الإنشاء

en: Node
ar: العقدة

en: All
ar: الكل

en: Active
ar: نشط

en: Done
ar: تمّ

en: Year
ar: السنة

en: Page
ar: الصفحة

en: User settings
ar: إعدادات المستخدم

en: Not found
ar: غير موجود

en: Module
ar: الوحدة

en: Never
ar: أبدا

en: You must enter a valid e-mail address.
ar: يجب أن تدخل عنوان بريد إلكتروني سليم.

en: From
ar: من

en: Signature
ar: التوقيع

en: Widget type
ar: نوع الويدجة

en: Mode
ar: النمط

en: N/A
ar: غير موجود

en: Items
ar: أخبار

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: This field is required.
ar: هذا الحقل ضروري.

en: Month
ar: بالشهر

en: Details
ar: التفاصيل

en: Widget
ar: ودجة

en: Price
ar: السعر

en: Amount
ar: المبلغ

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Address
ar: العنوان

en: State
ar: الحالة

en: Send
ar: أرسل

en: Desc
ar: تنازلي

en: Code
ar: الكود

en: Owner
ar: المالك

en: Method
ar: الطريقة

en: Day
ar: باليوم

en: here
ar: هنا

en: Start
ar: البداية

en: End
ar: النهاية

en: January
ar: يناير

en: February
ar: فبراير

en: March
ar: مارس

en: April
ar: أبريل

en: May
ar: مايو

en: June
ar: يونيو

en: July
ar: يوليو

en: August
ar: أغسطس

en: September
ar: سبتمبر

en: October
ar: أكتوبر

en: November
ar: نوفمبر

en: December
ar: ديسمبر

en: Other
ar: آخر

en: Color
ar: اللون

en: Link URL
ar: رابط

en: Deny
ar: امنع

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Sent
ar: تم الإرسال

en: Destination
ar: الوجهة

en: Users
ar: المستخدمين

en: Referrer
ar: أحال إليه

en: Save changes
ar: حفظ التغييرات

en: Checkout
ar: الأداء

en: Clone
ar: استنساخ

en: Optional
ar: اختياري

en: Order
ar: الترتيب

en: Random
ar: عشوائي

en: IP Address
ar: العنوان IP

en: Pattern
ar: النموذج

en: Template
ar: القالب

en: Add group
ar: إضافة مجموعة

en: Duration
ar: المدة الزمنية

en: Server settings
ar: إعدادات الخادم

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Modified
ar: تم التعديل

en: Hidden
ar: مخفي

en: Approved
ar: معتمد

en: Pending
ar: معلّق

en: Key
ar: المفتاح

en: English
ar: إنجليزية

en: French
ar: فرنسية

en: Italian
ar: إيطالية

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: Replacement patterns
ar: نماذج الاستبدال

en: Display name
ar: اسم العرض

en: day
ar: يوم

en: Entity
ar: الكيان

en: None.
ar: لا شيء.

en: Fixed
ar: ثابت

en: Revert
ar: استرجع

en: Info
ar: معلومات

en: Not available
ar: غير متاح

en: Installed
ar: مثبت

en: Font Family
ar: عائلة الخطوط

en: Product
ar: المنتج

en: Payment method
ar: طريقة الدفع

en: Completed
ar: تم الإنهاء

en: Failed
ar: فشل

en: Products
ar: المنتجات

en: Total:
ar: المجموع:

en: Orders
ar: الطلبات

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: Gray
ar: رمادي

en: Alt Text
ar: النص البديل

en: Live
ar: مباشر

en: Apply
ar: تطبيق

en: Approval queue
ar: طابور الموافقة على النشر

en: Publish
ar: انشر

en: Order ID
ar: المعرف ID للطلب

en: Blue
ar: أزرق

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Euro
ar: اليورو

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Danish
ar: دنماركية

en: Dutch
ar: هولندية

en: German
ar: ألمانية

en: Polish
ar: بولندية

en: Swedish
ar: سويدية

en: Print
ar: الطباعة

en: Account
ar: الحساب

en: Reports
ar: التقارير

en: Shipping Address:
ar: عنوان الإيصال:

en: Ticket
ar: التذكرة

en: Review order
ar: مراجعة الطلب

en: Purchasing Information:
ar: معلومات الشراء:

en: E-mail Address:
ar: عنوان البريد الإلكتروني:

en: Billing Address:
ar: عنوان الفوترة:

en: Billing Phone:
ar: هاتف الفوترة

en: Shipping Phone:
ar: هاتف الإيصال:

en: Order Grand Total:
ar: المجموع الإجمالي للطلب:

en: Payment Method:
ar: طريقة الدفع:

en: Bundle
ar: الحزمة

en: Dashboard
ar: لوحة التحكم

en: Checkout form
ar: استمارة الأداء

en: Account number
ar: رقم الحساب

en: - All -
ar: - الكل -

en: Block Content
ar: محتوى الصندوق

en: Faeroese
ar: فايروسية

en: Make sticky
ar: ثَبِّت

en: Structure
ar: الهيكلية

en: Edit URL
ar: تحرير العنوان URL

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Bank Transfer
ar: التحويل المصرفي

en: Nothing
ar: لا شيء

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي
