MoneySuite (7.x-10.2) - en to he translation catalogue (332 entries)

en: Home
he: דף הבית

en: Title
he: כותרת

en: delete
he: מחיקה

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Username
he: שם משתמש

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Item
he: פריט

en: Transactions
he: פעולות

en: Type
he: סוג

en: Actions
he: פעולות

en: Confirm
he: אישור

en: Cancel
he: ביטול

en: Remove
he: הסרה

en: Unsubscribe
he: בטל רישום

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: more
he: עוד

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Administration
he: ניהול

en: Action
he: פעולה

en: Quantity
he: כמות

en: Purchased
he: נקנה

en: Item Name
he: שם הפריט

en: Download
he: הורדה

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Weekly
he: שבועי

en: Monthly
he: פעם בחודש

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Test
he: בדיקה

en: Message
he: הודעה

en: Password
he: סיסמה

en: Country
he: מדינה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: edit
he: עריכה

en: General settings
he: הגדרות כלליות

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Save
he: שמירה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Background Color
he: צבע רקע

en: Time
he: זמן

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Length
he: אורך

en: History
he: היסטוריה

en: Filename
he: שם קובץ

en: Notes
he: הערות

en: Text
he: טקסט

en: Total
he: סך הכל

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Email
he: דוא"ל

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Error
he: שגיאה

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: All
he: הכל

en: days
he: ימים

en: Active
he: פעיל

en: Done
he: בוצע

en: Year
he: שנה

en: Page
he: דף

en: User settings
he: הגדרות משתמש

en: Added
he: התווסף

en: Not found
he: לא נמצא

en: Module
he: מודול

en: Never
he: אף פעם

en: You must enter a valid e-mail address.
he: חובה להכניס כתובת דואר אלקטרוני תקפה.

en: From
he: מאת

en: Signature
he: חתימה

en: Widget type
he: סוג ווידג'ט

en: Mode
he: אופן ביצוע

en: Success
he: הצלחה

en: N/A
he: -ללא-

en: Items
he: פריטים

en: Node Title
he: כותרת פריט התוכן

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: This field is required.
he: חובה למלא שדה זה.

en: 1 day
he: יום אחד

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: Month
he: חודש

en: Details
he: פרטים

en: Widget
he: וידג'ט

en: Qty
he: כמות

en: Price
he: מחיר

en: End Date
he: תאריך סיום

en: Amount
he: כמות

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Add to cart
he: הוספה לסל הקניות

en: Phone
he: טלפון

en: Fax
he: פקס

en: Customer Name
he: שם לקוח

en: Address
he: כתובת

en: State
he: מצב

en: Send
he: שלח

en: Desc
he: יורד

en: Invoice
he: חשבונית

en: Code
he: קוד

en: Inactive
he: לא פעיל

en: Stock
he: מלאי

en: Owner
he: בעלים

en: Payment
he: תשלום

en: Members
he: חברים

en: Method
he: שיטה

en: Day
he: יום

en: Start
he: התחלה

en: End
he: סוף

en: January
he: ינואר

en: February
he: פברואר

en: March
he: מרץ

en: April
he: אפריל

en: May
he: מאי

en: June
he: יוני

en: July
he: יולי

en: August
he: אוגוסט

en: September
he: ספטמבר

en: October
he: אוקטובר

en: November
he: נובמבר

en: December
he: דצמבר

en: Note
he: הערות

en: Other
he: אחר

en: Backup
he: גיבוי

en: Link URL
he: כתובת הקישור (URL)

en: SKU
he: מק"ט

en: Deny
he: חסוֹם

en: First name
he: שם פרטי

en: Last name
he: שם משפחה

en: Sent
he: נשלח

en: Valid until
he: תאריך תפוגה

en: Destination
he: יעד

en: Users
he: חברי האתר

en: Referrer
he: כתובת מקור

en: Save changes
he: שמירת השינויים

en: Checkout
he: לרכישה

en: Clone
he: שכפול

en: Optional
he: אופציונאלי

en: Order
he: סידור

en: Random
he: אקראי

en: IP Address
he: כתובת IP

en: Pattern
he: פורמט

en: Duration
he: משך

en: Server settings
he: הגדרות שרת

en: Street
he: רחוב

en: City
he: עיר

en: Phone number
he: מספר טלפון

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Rules
he: כללים

en: Modified
he: השתנה

en: Hidden
he: מוסתר

en: Approved
he: מאושר

en: Pending
he: ממתינות

en: English
he: אנגלית

en: French
he: צרפתית

en: Italian
he: איטלקית

en: ‹ previous
he: ‹ לעמוד הקודם

en: next ›
he: לעמוד הבא ›

en: Date/Time
he: תאריך/שעה

en: Accepted
he: התקבלו

en: Expired
he: פג תוקפם

en: Replacement patterns
he: דפוסי החלפה

en: Display name
he: שם תצוגה

en: day
he: יום

en: Default Display
he: תצוגת ברירת מחדל

en: Entity
he: יישות

en: None.
he: ללא.

en: Fixed
he: קבוע

en: Revert
he: שחזור

en: Unit
he: יחידה

en: Days
he: ימים

en: Instructions
he: הוראות הכנה

en: Hours
he: שעות

en: Info
he: מידע

en: Installed
he: מותקן

en: Membership
he: חברות

en: Shopping Cart
he: עגלת קניות

en: Cart
he: סל קניות

en: Coupon
he: קופון

en: Coupons
he: קופונים

en: Delete coupon
he: מחיקת קופון

en: Discount
he: הנחה

en: Donation
he: תרומה

en: Product
he: מוצר

en: Subtotal
he: סיכום ביניים

en: Shipping address
he: כתובת משלוח

en: Payment method
he: צורת תשלום

en: Completed
he: נשלם

en: Failed
he: נכשל

en: Products
he: מוצרים

en: Total:
he: סה"כ:

en: Orders
he: הזמנות

en: Add to Cart
he: הוספה לעגלת הקניות

en: User name
he: שם משתמש

en: 1 month
he: 1 חודש

en: Live
he: חי

en: Delete File
he: מחיקת קובץ

en: Delete
he: מחק

en: Storage
he: אחסון

en: Apply
he: החל

en: Select
he: בחר

en: Approval queue
he: תור לאישור

en: Publish
he: פרסם

en: @count days
he: @count ימים

en: 1 week
he: שבוע אחד

en: @count weeks
he: @count שבועות

en: Order ID
he: מזהה הזמנה

en: !points Balance
he: מאזן !points

en: Server
he: שרת

en: Unavailable
he: לא זמין

en: Usage
he: שימוש

en: « first
he: « לעמוד הראשון

en: last »
he: לעמוד האחרון »

en: Zip
he: זיפ

en: Order #
he: מספר הזמנה

en: Rebuild
he: בנה מחדש

en: Euro
he: יורו

en: Subscriber
he: מנוי

en: Offset
he: היסט

en: Danish
he: דנית

en: Dutch
he: הולנדית

en: German
he: גרמנית

en: Polish
he: פולנית

en: Swedish
he: שוודית

en: Print
he: הדפסה

en: Account
he: חשבון

en: Reports
he: דוחות

en: Revenue
he: הכנסה

en: Submit Order
he: שלח הזמנה

en: Radios
he: תיבות סימון, רדיו

en: Shipping Address:
he: כתובת משלוח:

en: Order #:
he: מספר הזמנות:

en: Signup
he: הרשם

en: Order complete
he: ההזמנה הושלמה

en: Tax
he: מסים

en: Review order
he: צפיה בהזמנה

en: Review payment
he: צפיה בתשלום

en: Submit order
he: שלח הזמנה

en: PayPal - pay without sharing your financial information.
he: PayPal - תשלום ללא צורך בשיתוף המידע הכספי שלך.

en: Apply to order
he: אשר בהזמנה זו

en: Cart settings
he: הגדרות סל קניות

en: Hour(s)
he: שעות

en: Search using date range.
he: חפש בעזרת טווח תאריכים.

en: Purchasing Information:
he: מידע רכישה

en: E-mail Address:
he: כתובות דוא"ל

en: Billing Address:
he: כתובת לחיוב

en: Billing Phone:
he: טלפון המזמין:

en: Shipping Phone:
he: טלפון משלוח:

en: Order Grand Total:
he: סה"כ הזמנה:

en: Payment Method:
he: צורת התשלום:

en: Order Summary:
he: סיכום הזמנה:

en: Street address 1
he: כתובת מדויקת 1

en: Street address 2
he: כתובת מדויקת 2

en: Autocomplete
he: השלמה אוטומטית

en: Bundle
he: חבילה

en: Order Status
he: מצב הזמנה

en: Dashboard
he: לוח הבקרה

en: Checkbox
he: תיבת סימון

en: - Choose an operation -
he: - בחירת פעולה -

en: click here
he: לחץ כאן

en: Discount type
he: סוג הנחה

en: Discounts
he: הנחות

en: Font Color
he: צבע גופן

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Payment Method
he: שיטת תשלום

en: Faeroese
he: פרוסית

en: Make sticky
he: הפכו לדביק

en: Module Name
he: שם מודול

en: Coupon code
he: קוד הקופון

en: Discount value
he: סכום ההנחה

en: Enter values without symbols, for 15%, enter "15" and choose Percentage as the discount type.
he: הכנס ערכים ללא תווים נוספים, ל 15% הכנס 15 ובחר "אחוזים" בשדה סוג ההנחה

en: Minimum order limit
he: סכום מינימלי של ההזמנה

en: A minimum order total that applies to the coupon, or 0 for no minimum order limit.
he: סכום מינימלי של ההזמנה שבה יוכלו להשתמש בקופון, הכנס 0 אם אינך מעוניין בסכום כזה.

en: Coupon name
he: שם הקופון

en: Active coupons
he: קופונים תקפים

en: View active coupons.
he: צפיה בקופונים תקפים

en: Inactive coupons
he: קופונים לא תקפים

en: View inactive coupons.
he: צפיה בקופונים לא תקפים

en: Add new coupon
he: הוסף קופון

en: Add a new coupon.
he: הוסף קופון

en: Edit coupon
he: עריכת קופון

en: Edit an existing coupon.
he: עריכת קופון קיים

en: Delete a coupon.
he: מחיקת קופון

en: Coupon codes cannot be changed once they have been used in an order.
he: לא ניתן לשנות את הקוד של הקופון לאחר שכבר השתמשו בו

en: Expiry date
he: תאריך תפוגה

en: Check to enable the coupon, uncheck to disable the coupon.
he: סמן כדי לאפשר את הקופון, הסר את הסימון כדי להפוך את הקופון ללא פעיל

en: Maximum number of redemptions (per code)
he: מקסימום הפעמים שניתן להשתמש בקופון

en: Enter the maximum number of times each code for this coupon can be used, or 0 for unlimited.
he: הכנס את מקסימום הפעמים שניתן להשתמש בקופון, הכנס 0 כדי לא להגביל

en: Maximum number of redemptions (per user)
he: מקסימום הפעמים שניתן להשתמש בקופון לכל משתמש

en: Enter the maximum number of times this coupon can be used by a single user, or 0 for unlimited.
he: הכנס את מספר הפעמים המקסימלי שכל משתמש יכול להשתמש בקופון, או 0 כדי לא להגביל

en: User restrictions
he: הגבלות לפי משתמשים

en: Enter one or more user names and/or "anonymous users" below to make this coupon valid only for those users.
he: הכנס שם משתמש אחד או יותר ו/או "משתמש אנונימי" כדי לאפשר רק להם את הקופון

en: Role restrictions
he: הגבלות לפי תפקיד

en: Enter one or more role names below to make this coupon valid only for users with those roles.
he: הכנס שם של תפקיד אחד או יותר כדי לאפשר את הקופון רק למשתמשים עם התפקיד הזה .

en: Coupon code already used by %name.
he: %name כבר השתמש בקוד של הקופון

en: Coupon %name has been created.
he: הקופון %name נוצר

en: Coupon %name has been updated.
he: הקופון %name עודכן

en: Are you sure you want to delete coupon %name with code %code?
he: האם אתה בטוח שברצונך למחוק את הקופון %name עם הקוד %code

en: This action cannot be undone. Deleting this coupon will remove all records of past uses as well.
he: פעולה זאת בלתי ניתנת לביטול! מחיקת הקופון תמחק את כל הרשומות של שימוש בקופון רטרואקטיבית.

en: Coupon %name has been deleted.
he: הקופון %name נמחק

en: This coupon code is invalid or has expired.
he: קוד הקופון לא תקין או התוקף הקופון פג

en: This coupon has reached the maximum redemption limit.
he: הקופון כבר היה בשימוש מקסימום פעמים

en: You have not reached the minimum order total for this coupon.
he: לא הגעת בהזמנה זו לסף המינימלי למימוש הקופון

en: Your user ID is not allowed to use this coupon.
he: אינך רשאי להשתמש בקופון זה

en: You do not have the correct permission to use this coupon.
he: אין לך את ההרשאות המתאימות כדי להשתמש בקופון זה.

en: Coupon: @code
he: קופון: @code

en: There are currently no !type coupons in the system.
he: כרגע אין !type קופונים במערכת

en: Structure
he: מבנה

en: Machine Name
he: שם מכונה

en: Order Date:
he: תאריך ההזמנה:

en: Nothing
he: ללא

en: Product restrictions
he: הגבלות מוצר

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Coupon Code
he: קוד קופון

en: Update URL
he: עדכון URL
