MoneySuite (7.x-10.4) - en to jv translation catalogue (128 entries)

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: delete
jv: busak

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Email address
jv: Alamat Email

en: Type
jv: Tipe

en: Actions
jv: Aksi

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: more
jv: pepaké

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Action
jv: Aksi

en: Download
jv: Undhuh

en: File
jv: Berkas

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Size
jv: Ukuran

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Weekly
jv: Saben minggu

en: None
jv: Nihil

en: This action cannot be undone.
jv: Aksi iki ora bisa dibaléknā.

en: Test
jv: Ujian

en: Message
jv: Pesen

en: Password
jv: Sandhi

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: Image
jv: Gambar

en: Required
jv: Mbutuhaké

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Default
jv: Gawan

en: Time
jv: Wektu

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: History
jv: Sejarah

en: Filename
jv: Jeneng File

en: Text
jv: Teks

en: User
jv: Panganggo

en: Continue
jv: Lanjutna

en: User ID
jv: ID panganggo

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: Opsi

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Done
jv: Rampung

en: Year
jv: Tahun

en: Page
jv: Kācā

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Module
jv: Modul

en: Never
jv: Ora tahu

en: You must enter a valid e-mail address.
jv: Sampéyan kudu nglebokna alamat e-mail sing bener.

en: Signature
jv: Tapak asma

en: Widget type
jv: Jinisé piranti

en: Items
jv: Item

en: Width
jv: Ambané

en: Height
jv: Dhuwuré

en: This field is required.
jv: Kotak isian iki dibutuhna.

en: Month
jv: Wulan

en: Details
jv: Lengkapé

en: Widget
jv: Piranti

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Send
jv: Kirim

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Code
jv: Kode

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Method
jv: Metode

en: Day
jv: Dina

en: here
jv: nag kéné

en: January
jv: Januari

en: February
jv: Pébruari

en: March
jv: Maret

en: May
jv: Mei

en: June
jv: Juni

en: July
jv: Juli

en: August
jv: Agustus

en: September
jv: Séptémber

en: October
jv: Oktober

en: November
jv: Nopémber

en: December
jv: Désémber

en: Other
jv: Liyané

en: Color
jv: Kelir

en: Users
jv: Panganggo

en: Referrer
jv: Dirujuk nang

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Optional
jv: Ora kudu

en: Order
jv: Urutan

en: IP Address
jv: Alamat IP

en: Server settings
jv: Sétingan server

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Key
jv: Kunci

en: English
jv: Basa Inggris

en: French
jv: Basa Prancis

en: Italian
jv: Basa Italia

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: Revert
jv: Baléknā

en: Installed
jv: Dipasang

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Danish
jv: Denmark

en: Dutch
jv: Belanda

en: Swedish
jv: Swedia

en: Print
jv: Céthak

en: Account
jv: Akun

en: Reports
jv: Laporan

en: Dashboard
jv: Dasbor

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Structure
jv: Struktur

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Nothing
jv: Ora ana

en: Asc
jv: Urut Maju
