Mongodb (7.x-1.0-beta2) - en to ug translation catalogue (38 entries)

en: Pages
ug: بەت

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Disabled
ug: تاقالدى

en: Block title
ug: قوشۇمچە رايون نامى

en: Content types
ug: مەزمۇن تۈرلىرى

en: File
ug: ھۆججەت

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Message
ug: ئۇچۇر

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: Block
ug: تارماق رايون

en: Add block
ug: تارماق رايون قۇرۇش

en: Not found
ug: تاپالمىدى

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتېر نامى

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Location
ug: ئورنى

en: Severity
ug: مۇھىملىقى

en: Count
ug: قېتىم سانى

en: configure
ug: تەڭشەش

en: Anonymous
ug: نامسىز

en: Source
ug: مەنبە

en: warning
ug: دىققەت

en: critical
ug: خەتەرلىك

en: Blocks
ug: تارماق رايون

en: The block configuration has been saved.
ug: تارماق رايوندىكى تەڭشەشلەر ساقلاندى.

en: About
ug: ھەققىدە

en: Uses
ug: ئىشلىتىش

en: alert
ug: ئەسكەرتىش

en: emergency
ug: جىددى

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
ug: تارماق رايۇنلاردىكى ئۆزگەرتىشلەر ، پەقەت <em>تارماق رايۇننى ساقلاش</em> كونۇپكىسىنى باسقاندىن كىيىنلا ئاندىن ساقلىنىدۇ.

en: Not restricted
ug: چەكلەنمىگەن

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ug: 这些PHP代码返回<code>TRUE</code>的页面(仅限高手)

en: Not customizable
ug: خاسلىق تەڭشەلمىگەن

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
ug: 当页面显示给定类型的内容时显示此区块。如果未选任何类型，则不会有内容类型的限制。
