MongoDB (7.x-1.0-rc1) - en to bo translation catalogue (80 entries)

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: delete
bo: བསུབ

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Type
bo: རིགས

en: List
bo: མིང་ཐོ

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Disabled
bo: ནུས་མེད་བསྒྱུར་ཡོད

en: error
bo: ནོར་འཁྲུལ

en: Block title
bo: ལྷུ་ལག་གི་ཁ་བྱང

en: The title of the block as shown to the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་སྟོན་དགོས་པའི་ལྷུ་ལག་གི་ཁ་བྱང་།

en: Content types
bo: ནང་དོན་གྱི་རིགས

en: Overview
bo: མདོར་བསྡུས

en: File
bo: ཡིག་ཆ

en: Date
bo: ཚེས་གྲངས

en: Reset
bo: བསྐྱར་སྒྲིག

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: none
bo: མེད

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Paths
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: User
bo: སྤྱོད་མཁན

en: Block
bo: ལྷུ་ལག

en: Add block
bo: ལྷུ་ལག་ཁ་སྣོན

en: Not found
bo: མ་རྙེད

en: Hostname
bo: དྲ་གནས་ཀྱི་མིང

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Severity
bo: གཟབ་ནན

en: Count
bo: གྲངས

en: configure
bo: སྒྲིག་འགོད

en: Line
bo: ཕྲེང

en: Referrer
bo: མཚམས་སྦྱོར་མཁན

en: Anonymous
bo: མིང་མེད་སྤྱོད་མཁན

en: Visibility settings
bo: མཐོང་ཐུབ་པར་སྒྲིག་འགོད

en: Function
bo: བྱེད་ནུས

en: Source
bo: ཁུངས

en: Are you sure you want to delete the block %name?
bo: %name་ལྷུ་ལག་བསུབ་ཐག་ཆོད་ཡིན་ནམ།

en: The block %name has been removed.
bo: %name་ལྷུ་ལག་བསུབ་ཚར།

en: warning
bo: ཉེན་བརྡ

en: critical
bo: ཚབས་ཆེན་ཡིན

en: Block description
bo: ལྷུ་ལག་གི་གསལ་བཤད

en: Blocks
bo: ལྷུ་ལག

en: Delete block
bo: ལྷུ་ལག་སུབ་པ

en: Save blocks
bo: ལྷུ་ལག་ཉར་ཚགས

en: The block settings have been updated.
bo: ལྷུ་ལག་གི་སྒྲིག་འགོད་གསར་སྒྱུར་བྱས་ཚར།

en: '%name' block
bo: %name་ཞེས་པའི་ལྷུ་ལག

en: Save block
bo: ལྷུ་ལག་ཉར་ཚགས

en: The block configuration has been saved.
bo: ལྷུ་ལག་གི་སྒྲིག་འགོད་ཉར་ཚགས་བྱས་ཟིན།

en: The block has been created.
bo: ལྷུ་ལག་གསར་འཛུགས་བྱས་ཚར།

en: Block body
bo: ལྷུ་ལག་གི་གཞུང་དངོས

en: The content of the block as shown to the user.
bo: སྤྱོད་མཁན་ལ་སྟོན་དགོས་པའི་ལྷུ་ལག་གི་ནང་དོན།

en: About
bo: གསལ་བཤད

en: Uses
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: alert
bo: ཉེན་བརྡ

en: emergency
bo: ཛ་དྲག

en: Filter log messages
bo: ཟིན་ཐོའི་ཆ་འཕྲིན་ཚགས་རྒྱག་པ

en: You must select something to filter by.
bo: ཁྱེད་ཀྱིས་ངེས་པར་དུ་ཚགས་རྒྱག་བྱེད་ཞིག་འདེམས་དགོས།

en: No blocks in this region
bo: གནས་ཁུལ་འདི་རུ་ལྷུ་ལག་མེད

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
bo: ལྷུ་ལག་ལ་བཟོ་བཅོས་བྱས་པ་དག་<em>ལྷུ་ལག་ཉར་ཚགས་</em>ཀྱི་མཐེབ་མ་མནན་བར་དུ་ཉར་ཚགས་བྱེད་རྒྱུ་མིན།

en: View 'page not found' errors (404s).
bo: དྲ་ངོས་མ་རྙེད་པའི་ནོར་འཁྲུལ་༼404༽ལ་བལྟ་བ།

en: View 'access denied' errors (403s).
bo: བེད་སྤྱོད་བཀག་འགོག་གི་ནོར་འཁྲུལ་༼403༽ལ་བལྟ་བ།

en: Not restricted
bo: ཚོད་འཛིན་བྱས་མེད

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
bo: PHP་སྒྲིག་ཡིག་འདིས་མཇུག་འབྲས་<code>TRUE</code>་བཏོན་པའི་དྲ་ངོས༼ཆེད་ལས་པ་ཁོ་ན༽

en: Pages or PHP code
bo: དྲ་ངོས་སམ་ཡང་ན་PHP་སྒྲིག་ཡིག

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
bo: གལ་སྲིད་PHP གདམ་ཚན་བདམས་ཚེ། %php་བར་དུ་PHP་སྒྲིག་ཡིག་འཇུག་དགོས། དོ་སྣང་བྱེད་རྒྱུ་ཞིག་ལ་ཡང་དག་མིན་པའི་PHP་སྒྲིག་ཡིག་འཁོར་རྒྱུག་བྱས་ན་ཁྱེད་ཀྱི་Drupal་དྲ་ཚིགས་འཕྲོ་བརླག་འགྲོ་ཉེན་ཡོད།

en: Not customizable
bo: རང་བཟོ་བྱེད་མི་ནུས་པ།

en: Ensure that each block description is unique.
bo: ལྷུ་ལག་་རེ་རེའི་གསལ་བཤད་ནི་ཁྱད་པར་ཅན་ཡིན་པར་ངེས་གཏན་བྱོས།

en: Positioning content
bo: ནང་དོན་གྱི་གནས་ས་བཀོད་སྒྲིག་བྱེད་པ

en: Controlling visibility
bo: མཐོང་རུང་བར་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པ

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
bo: ཁྱེད་ཀྱི་ལྷུ་ལག་གི་གསལ་བཤད་མདོར་བསྡུས་ཞིག་སྟེ། <a href="@overview">ལྷུ་ལག་གི་དོ་དམ་དྲ་ངོས་</a>་སུ་སྤྱོད་རྒྱུ་ཡིན།

en: Cache blocks
bo: ལྷུ་ལག་བར་གསོག་བྱེད་པ

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
bo: ལྷུ་ལག་ལ་གནས་སྐབས་གསོག་འཇོག་བྱེད་མི་ཐུབ་པ། རྒྱུ་མཚན་ནི་ཁྱེད་ཀྱིས་ནང་དོན་གྱི་བེད་སྤྱོད་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱེད་པའི་མ་དཔེ་ནུས་ཡོད་བཟོས་འདུག

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
bo: དྲ་ངོས་སུ་མཐོང་རུང་བའི་སྒྲིག་བཟོའི་གྲུབ་ཆའམ་ལྷུ་ལག་ལ་དོ་དམ་བྱེད་པ། ལྷུ་ལག་ནི་དྲ་ངོས་་ཀྱི་ཕྱོགས་ཅིག་གམ་ཡང་ན་གནས་ཞིག་ལ་བཞག་ཆོག་པའི་ནང་དོན་གྱི་སྒྲོམ་གཞི་ཡིན།

en: Restricted to certain pages
bo: ངེས་གཏན་གྱི་དྲ་ངོས་ལ་ཚོད་འཛིན་བྱས་ཡོད

en: The block cannot be placed in this region.
bo: ལྷུ་ལག་དེ་གནས་ཁུལ་འདིའི་ནང་དུ་འཇོག་མི་ཐུབ།

en: Clear log messages
bo: ཟིན་ཐོའི་ཆ་འཕྲིན་བསུབ་པ

en: This will permanently remove the log messages from the database.
bo: འདིས་གྲངས་མཛོད་ནས་ཟིན་ཐོའི་ཆ་འཕྲིན་དུས་གཏན་དུ་བསུབ་རྒྱུ་ཡིན།

en: Show block for specific content types
bo: དམིགས་བསལ་གྱི་ནང་དོན་རིགས་ལ་ལྷུ་ལག་མངོན་པ

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
bo: མཁོ་འདོན་བྱས་པའི་ནང་དོན་རིགས་ཁོ་ནར་ལྷུ་ལག་འདི་སྟོན་པ། གལ་སྲིད་རིགས་གང་ཡང་བདམས་མེད་ན་ནང་དོན་གྱི་རིགས་ལ་ཚོད་འཛིན་གང་ཡང་མེད།
