MongoDB (7.x-1.0-rc1) - en to hu translation catalogue (81 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: delete
hu: törlés

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Type
hu: Típus

en: List
hu: Lista

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Disabled
hu: Tiltott

en: error
hu: hiba

en: Block title
hu: Blokk címe

en: The title of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók által látható blokkcím.

en: Content types
hu: Tartalomtípusok

en: Overview
hu: Áttekintés

en: File
hu: Fájl

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Weight
hu: Súly

en: none
hu: nincs

en: Region
hu: Régió

en: Paths
hu: Útvonalak

en: User
hu: Felhasználó

en: Block
hu: Blokk

en: Add block
hu: Blokk hozzáadása

en: Not found
hu: Nem található

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Severity
hu: Szint

en: Count
hu: Mennyiség

en: configure
hu: beállít

en: Line
hu: Sor

en: Referrer
hu: Hivatkozó

en: Anonymous
hu: Névtelen

en: Visibility settings
hu: Láthatósági beállítások

en: Function
hu: Függvény

en: Source
hu: Forrás

en: Are you sure you want to delete the block %name?
hu: „%name” blokk biztosan törölhető?

en: The block %name has been removed.
hu: „%name” blokk törölve.

en: warning
hu: figyelmeztetés

en: critical
hu: kritikus

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Blocks
hu: Blokkok

en: Delete block
hu: Blokk törlése

en: Save blocks
hu: Blokkok mentése

en: The block settings have been updated.
hu: A blokkbeállítások frissítve.

en: '%name' block
hu: „%name” blokk

en: Save block
hu: Blokk mentése

en: The block configuration has been saved.
hu: A blokk beállításai el lettek mentve.

en: The block has been created.
hu: A blokk létrejött.

en: Block body
hu: Blokktartalom

en: The content of the block as shown to the user.
hu: A felhasználók számára látható blokktartalom.

en: About
hu: Leírás

en: Uses
hu: Használat

en: alert
hu: riasztás

en: emergency
hu: vészeset

en: Filter log messages
hu: Naplóbejegyzések szűrése

en: You must select something to filter by.
hu: Ki kell választani egy szűrési szempontot.

en: No blocks in this region
hu: Nincs blokk a régióban.

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
hu: A blokkok változásai nem lesznek elmentve a <em>Blokk mentése</em> nyomógombra kattintásig.

en: View 'page not found' errors (404s).
hu: Nem található oldalakkal (404) kapcsolatos hibák

en: View 'access denied' errors (403s).
hu: Tiltott oldalakkal (403) kapcsolatos hibák

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Store session information in MongoDB
hu: Munkamanet adatok tárolása MongoDB adatbázisban

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
hu: Csak abban az esetben jelenik meg, ha a következő PHP kód <code>IGAZ</code> értékkel tér vissza (PHP-módban, csak tapasztaltaknak ajánlott).

en: Pages or PHP code
hu: Oldalak vagy PHP kód

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
hu: Ha a PHP-mód lett kiválasztva, akkor a PHP kódot %php jelek között kell megadni. Hibásan megadott PHP kód működésképtelenné teheti a webhelyet!

en: Not customizable
hu: Nem testreszabható

en: Ensure that each block description is unique.
hu: Biztosítani kell, hogy minden blokk leírása egyedi legyen.

en: Positioning content
hu: Tartalom elhelyezése

en: Controlling visibility
hu: Láthatóság szabályozása

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
hu: A blokk rövid leírása. A <a href="@overview">Blokkok adminisztrációs oldalán</a> kerül felhasználásra.

en: Cache blocks
hu: Blokkok gyorsítótárazása

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
hu: A blokkok gyorsítótárazása tiltott, mert a webhelyen hozzáférés-szabályozást végző modul működik.

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
hu: A blokkok vizuális elkészítését vezérli, melyekkel az oldalak épülnek. A blokkok tartalmi dobozok, melyek a webhely különböző régióiban jelennek meg.

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: The block cannot be placed in this region.
hu: A blokk nem helyezhető el ebbe a régióba.

en: Clear log messages
hu: Napló törlése

en: This will permanently remove the log messages from the database.
hu: A naplóbejegyzések véglegesen el lesznek távolítva az adatbázisból.

en: Show block for specific content types
hu: Jelenítse meg a blokkot bizonyos tartalomtípusoknál

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
hu: Ez a blokk csak azokon az oldalakon jelenjen meg, amelyeken a megadott típusú tartalmak jelennek meg. Ha nincs kiválasztott típus, akkor nem lesz típus szerinti korlátozás.
