MongoDB (7.x-1.0-rc1) - en to oc translation catalogue (78 entries)

en: Pages
oc: Paginas

en: delete
oc: suprimir

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Block title
oc: Títol del blòt

en: The title of the block as shown to the user.
oc: Lo títol del blòt tal coma es afichat a l'utilizaire

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: File
oc: Fichièr

en: Date
oc: Data

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Message
oc: Messatge

en: Weight
oc: Pes

en: none
oc: pas cap

en: Paths
oc: Camins

en: User
oc: Utilizaire

en: Block
oc: Blòt

en: Add block
oc: Apondre un blòt

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Severity
oc: Importància

en: Count
oc: Descompte

en: configure
oc: configurar

en: Line
oc: Linha

en: Referrer
oc: Referent

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Visibility settings
oc: Paramètres de visibilitat

en: Function
oc: Foncion

en: Source
oc: Font

en: Are you sure you want to delete the block %name?
oc: Sètz segur que volètz suprimir lo blòt %name ?

en: The block %name has been removed.
oc: Lo blòt %name es estat suprimit.

en: warning
oc: avertiment

en: critical
oc: critic

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Blocks
oc: Blòts

en: Delete block
oc: Suprimir lo blòt

en: Save blocks
oc: Enregistrar los blòts

en: The block settings have been updated.
oc: Los paramètres del blòt son estats meses a jorn.

en: '%name' block
oc: Blòt « %name »

en: Save block
oc: Enregistrar lo blòt

en: The block configuration has been saved.
oc: La configuracion del blòt es estada enregistrada.

en: The block has been created.
oc: Lo blòt es estat creat.

en: Block body
oc: Còs del blòt

en: The content of the block as shown to the user.
oc: Lo contengut del blòt vist per l'utilizaire.

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges

en: alert
oc: alèrta

en: emergency
oc: urgéncia

en: Filter log messages
oc: Filtrar los messatges del jornal

en: You must select something to filter by.
oc: Vos cal seleccionar un critèri de filtratge.

en: No blocks in this region
oc: Pas cap de blòt dins aquela region

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
oc: Los canvis fets a aqueste blòt es pas enregistraràn fins que es pas premi lo botó <em>Enregistrar blòts</em>.

en: View 'page not found' errors (404s).
oc: Veire las errors « pagina pas trobada » (404).

en: View 'access denied' errors (403s).
oc: Veire las errors « accès refusat » (403).

en: Not restricted
oc: Pas restreint

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
oc: Paginas sus lesquelles aqueste còde PHP renvoie <code>TRUE</code> (recomandats als experts)

en: Pages or PHP code
oc: Paginas o còde PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
oc: Se l'opcion PHP es causida, sasissètz lo còde PHP entre %php. Atencion, se un còde PHP incorrect es executat, aquò pòt far tomber vòstre site Drupal.

en: Not customizable
oc: Pas personalizable

en: Ensure that each block description is unique.
oc: Asseguratz-vos que cada descripcion de blòt es unica.

en: Positioning content
oc: Posicionament del contengut

en: Controlling visibility
oc: Contraròtle de la visibilitat

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
oc: Una brèva descripcion de vòstre blòt serà represa sus la <a href="@overview">pagina d'administracion dels blòts</a>.

en: Cache blocks
oc: Escondedor dels blòts

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
oc: La mesa en escondedor dels blòts es inactiva perque avètz activat los moduls que definisson de restriccions d'accès als contenguts.

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
oc: Contraròtla la construccion visuala dels blòts amb los quals una pagina es construita. Los blòts son de bóstias qu'afichan de contengut dins una zòna o una region d'una pagina web.

en: Restricted to certain pages
oc: Reservat a d'unas paginas

en: The block cannot be placed in this region.
oc: Lo blòt pòt pas èsser plaçat dins aquela region.

en: Clear log messages
oc: Neteja los messatges de l'enregistrament

en: This will permanently remove the log messages from the database.
oc: Aquò escafarà permanentment los messatges d'enregistrament de la basa de donadas.

en: Show block for specific content types
oc: Afichar lo blòt per de tipes de contenguts especifics

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
oc: Afichatz aqueste blòt solament a las paginas que mostrin contengut de determinat(s) tipe. Se no seleccioneu cap tipe, no i haurà cap tipe de limitacion en aqueste aspecte.
