MongoDB (7.x-1.0-rc2) - en to bs translation catalogue (45 entries)

en: Pages
bs: Stranice

en: delete
bs: obriši

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Type
bs: Tip

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Disabled
bs: Onemogućen

en: error
bs: greška

en: Block title
bs: Naslov bloka

en: The title of the block as shown to the user.
bs: Naslov bloka koji je prikazan korisniku.

en: Content types
bs: Tipovi sadržaja

en: Overview
bs: Pregled

en: Date
bs: Datum

en: Message
bs: Poruka

en: Weight
bs: Težina

en: none
bs: ništa

en: User
bs: Korisnik

en: Block
bs: Blok

en: Add block
bs: Dodaj blok

en: Location
bs: Lokacija

en: configure
bs: podesi

en: Anonymous
bs: Anonimus

en: Source
bs: Izvor

en: Are you sure you want to delete the block %name?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati blok %name?

en: The block %name has been removed.
bs: Blok %name je obrisan.

en: warning
bs: upozorenje

en: critical
bs: kritično

en: Block description
bs: Opis bloka

en: Blocks
bs: Blokovi

en: Delete block
bs: Obriši blok

en: Save blocks
bs: Sačuvaj blokove

en: The block settings have been updated.
bs: Postavke blokova su sačuvane.

en: '%name' block
bs: '%name' blok

en: Save block
bs: Sačuvaj blok

en: The block configuration has been saved.
bs: Postavke bloka su sačuvane.

en: The block has been created.
bs: Blok je kreiran.

en: Block body
bs: Tijelo bloka

en: The content of the block as shown to the user.
bs: Sadržaj bloka kao što je prikazan korisniku.

en: alert
bs: upozorenje

en: emergency
bs: hitno

en: No blocks in this region
bs: Nema blokova u ovom regionu

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
bs: Promjene ovog bloka neće biti sačuvane sve dok ne kliknete na <em>Sačuvaj blok</em> dugme.

en: View 'page not found' errors (404s).
bs: Prikaži 'stranica nije pronađena' greške (404).

en: View 'access denied' errors (403s).
bs: Prikaži 'pristup odbijen' greške (403).
