MongoDB (7.x-1.0-rc2) - en to ca translation catalogue (79 entries)

en: Pages
ca: Pàgines

en: delete
ca: suprimeix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: List
ca: Llistat

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Block title
ca: Títol del bloc

en: The title of the block as shown to the user.
ca: El títol del bloc tal com es mostrarà a l'usuari.

en: Content types
ca: Tipus de contingut

en: Overview
ca: Resum

en: File
ca: Fitxer

en: Date
ca: Data

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Message
ca: Missatge

en: Weight
ca: Pes

en: none
ca: cap

en: Region
ca: Regió

en: Paths
ca: Camins

en: User
ca: Usuari

en: Block
ca: Bloc

en: Add block
ca: Afegeix un bloc

en: Not found
ca: No trobat

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Filter
ca: Filtra

en: Location
ca: Localització

en: Severity
ca: Severitat

en: Count
ca: Quantitat

en: configure
ca: configura

en: Line
ca: Línia

en: Referrer
ca: Referència

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Visibility settings
ca: Opcions de visualització

en: Function
ca: Funció

en: Source
ca: Font

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ca: Esteu segur de voler eliminar el bloc %name?

en: The block %name has been removed.
ca: El bloc %name s'ha suprimit.

en: warning
ca: avís

en: critical
ca: crític

en: Block description
ca: Descripció del bloc

en: Blocks
ca: Blocs

en: Delete block
ca: Suprimeix el bloc

en: Save blocks
ca: Desa els blocs

en: The block settings have been updated.
ca: S'han actualitzat els paràmetres del bloc.

en: '%name' block
ca: Bloc '%name'

en: Save block
ca: Desa el bloc

en: The block configuration has been saved.
ca: S'ha desat la configuració del bloc.

en: The block has been created.
ca: S'ha creat el bloc.

en: Block body
ca: Cos del bloc

en: The content of the block as shown to the user.
ca: El contingut del bloc tal com es mostrarà a l'usuari.

en: About
ca: Detalls

en: Uses
ca: Usos

en: alert
ca: alerta

en: emergency
ca: emergència

en: Filter log messages
ca: Filtrar els missatges de registre

en: You must select something to filter by.
ca: Heu de seleccionar alguna cosa per la qual filtrar.

en: No blocks in this region
ca: Cap bloc en aquesta regió

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
ca: Els canvis fets a aquest bloc no es desaran fins que no es premi el botó <em>Desar blocs</em>.

en: View 'page not found' errors (404s).
ca: Vegeu errors de "pàgina no trobada" (404s).

en: View 'access denied' errors (403s).
ca: Vegeu els errors d'"accés denegat" (403s).

en: Not restricted
ca: Sense restriccions

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
ca: Pàgines en les que aquest codi PHP retorna <code>TRUE</code> (només per experts)

en: Pages or PHP code
ca: Pàgines o codi PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
ca: Si s'ha escollit l'opció PHP, introduïu un codi PHP entre %php. Tingueu en compte que executar codi PHP incorrecte pot trencar el vostre lloc Drupal.

en: Not customizable
ca: No personalitzable

en: Ensure that each block description is unique.
ca: Assegureu-vos que cada descripció de bloc sigui única.

en: Positioning content
ca: Posicionament del contingut

en: Controlling visibility
ca: Control de la visibilitat

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
ca: Una breu descripció del vostre bloc. S'utilitza a la <a href="@overview">pàgina d'administració dels blocs</a>.

en: Cache blocks
ca: Emmagatzema els blocs en memòria cau

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
ca: La memòria cau de bloc està inactiva perquè heu habilitat mòduls que defineixen restriccions d'accés al contingut.

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
ca: Controla els blocs de construcció visual amb què està construïda una pàgina. Els blocs són caixes de contingut que es pinten en una àrea o una regió d'una pàgina web.

en: Restricted to certain pages
ca: Restringit a certes pàgines

en: The block cannot be placed in this region.
ca: No es pot posar el bloc en aquesta regió.

en: Clear log messages
ca: Neteja els missatges del registre

en: This will permanently remove the log messages from the database.
ca: Això esborrarà permanentment els missatges de registre de la base de dades.

en: Show block for specific content types
ca: Mostra el bloc per a tipus de contingut específics

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
ca: Mostreu aquest bloc només a les pàgines que mostrin contingut de determinat(s) tipus. Si no seleccioneu cap tipus, no hi haurà cap tipus de limitació en aquest aspecte.
