Mongodb (7.x-1.0-rc2) - en to km translation catalogue (78 entries)

en: Pages
km: ទំព័រ

en: delete
km: លុប

en: Delete
km: លុប

en: Operations
km: ប្រតិបត្តិការ

en: Type
km: ប្រភេទ

en: List
km: បញ្ជី

en: Cancel
km: បោះបង់

en: Disabled
km: បាន​បិទ

en: error
km: កំហុស

en: Block title
km: ​ចំណង​ជើង​ប្លុក

en: The title of the block as shown to the user.
km: ចំណង​ជើង​ប្លុក​ដូច​ដែល​បាន​​បង្ហាញ​អ្នក​ប្រើ ។

en: Content types
km: ប្រភេទ​មាតិកា

en: Overview
km: ទិដ្ឋភាព​ទូទៅ

en: File
km: ឯកសារ

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ

en: Reset
km: កំណត់​ឡើង​វិញ

en: Message
km: សារ

en: Weight
km: ភាព​សំខាន់

en: none
km: គ្មាន

en: Region
km: តំបន់

en: User
km: អ្នក​ប្រើ

en: Block
km: ប្លុក

en: Add block
km: បន្ថែម​ប្លុក

en: Not found
km: រក​មិន​ឃើញ

en: Hostname
km: ឈ្មោះ​ម៉ាស៊ីន

en: Filter
km: តម្រង

en: Location
km: ទីតាំង

en: Severity
km: ភាព​ធ្ងន់​ធ្ងរ

en: Count
km: រាប់

en: configure
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ

en: Line
km: ជួរ

en: Referrer
km: ភាគី​យោង

en: Anonymous
km: អនាមិក

en: Visibility settings
km: ការ​កំណត់​ភាព​មើល​ឃើញ

en: Function
km: មុខ​ងារ

en: Are you sure you want to delete the block %name?
km: តើ​អ្នក​ប្រាកដ​ជា​ចង់លុប​ប្លុក %name មែន​ទេ ?

en: The block %name has been removed.
km: ប្លុក​ %name ត្រូវ​បាន​យកចេញ​ ។

en: warning
km: ព្រមាន

en: critical
km: សំខាន់​បំផុត

en: Block description
km: សេចក្ដី​ពិពណ៌នា​អំពី​ប្លុក

en: Blocks
km: ​ប្លុក

en: Delete block
km: លុប​ប្លុក

en: Save blocks
km: ​រក្សាទុក​ប្លុក

en: The block settings have been updated.
km: ការ​កំណត់​ប្លុក ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព ។

en: '%name' block
km: ​ប្លុក '%name'

en: Save block
km: ​រក្សាទុក​ប្លុក

en: The block configuration has been saved.
km: ការ​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ប្លុក​ត្រូវ​បាន​រក្សាទុក​ ។

en: The block has been created.
km: ប្លុក​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ ។

en: Block body
km: តួ​របស់​ប្លុក

en: The content of the block as shown to the user.
km: មាតិកា​របស់​ប្លុក​ដូច​ដែល​បាន​​​បង្ហាញ​ដល់​​អ្នកប្រើ ។

en: About
km: អំពី

en: Uses
km: ប្រើ

en: alert
km: ព្រមាន

en: emergency
km: បន្ទាន់

en: Filter log messages
km: ត្រង​សារ​កំណត់ហេតុ

en: You must select something to filter by.
km: អ្នកត្រូវតែ​ជ្រើស​អ្វីមួយ​ដើម្បី​ត្រង ។

en: No blocks in this region
km: គ្មាន​ប្លុក​ក្នុង​តំបន់​នេះទេ

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
km: ការ​ផ្លាស់ប្តូរ​ចំពោះ​ប្លុក​ទាំងនេះ​នឹង​មិន​ត្រូវ​បាន​រក្សា​ទុក​ទេ ​រហូត​ដល់​បាន​ចុចប៊ូតុង <em>រក្សា​ទុក​ប្លុក​</em> ។

en: View 'page not found' errors (404s).
km: មើល​កំហុស 'រក​មិន​ឃើញ​ទំព័រ' (404s) ។

en: View 'access denied' errors (403s).
km: មើល​កំហុស 'បដិសេធ​ការ​ចូល​ដំណើរ​ការ' (403s) ។

en: Not restricted
km: មិន​ត្រូវ​បាន​​ដាក់​កម្រិត

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
km: ទំព័រ​លើ​កូដ​ PHP ​នេះ​ត្រឡប់​ <code>តម្លៃ​ពិត</code> (តែ​អ្នក​ជំនាញ​ប៉ុណ្ណោះ)

en: Pages or PHP code
km: ទំព័រ​ ឬ​កូដ​ PHP

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
km: បើ​សិន​ជម្រើស​ PHP ​ត្រូវ​បាន​ជ្រើស​ សូម​បញ្ចូល​កូដ​ PHP ​នៅ​ចន្លោះ​ %php ។ ចំណាំ​ថា​ការ​ប្រតិបត្តិ​កូដ​ PHP ​មិនត្រឹម​ត្រូវ​​អាច​នឹង​បញ្ឈប់​តំបន់​បណ្តាញ​ Drupal របស់​អ្នក​ ។

en: Not customizable
km: មិន​អាច​ប្តូរ​តាម​បំណង​បាន​ទេ

en: Ensure that each block description is unique.
km: ប្រាកដ​ថា​សេចក្តី​ពិពណ៌នា​ប្លុក​នីមួយ​ៗ​មាន​តែ​មួយ ។

en: Positioning content
km: ដាក់​ទី​តាំងមាតិកា

en: Controlling visibility
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​ភាព​មើល​ឃើញ

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
km: សេចក្តី​ពិពណ៌នា​សង្ខេប​អំពី​ប្លុក​របស់​អ្នក​ ។ ត្រូវ​បាន​ប្រើ​នៅ​លើ​ <a href="@overview">ទំព័រ​គ្រប់​គ្រង​ប្លុក</a> ។

en: Cache blocks
km: ដាក់​ប្លុក​ក្នុង​ឃ្លាំង​សម្ងាត់

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
km: ប្លុក​ដែល​បាន​ដាក់​ជា​ឃ្លាំង​សម្ងាត់​អសកម្ម​ ពីព្រោះអ្នក​បាន​បើក​ម៉ូឌុល​ដែល​កំណត់​កម្រិត​ចូល​ដំណើរ​ការ​មាតិកា ។

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
km: ត្រួត​ពិនិត្យ​ប្លុក​ស្ថាបនា​ដែល​មើល​ឃើញ​ដែល​ទំព័រ​នោះ​ត្រូវ​បាន​បង្កើត​ជា​មួយ ។ ប្លុក​ជា​ប្រអប់​នៃ​មាតិកា​ដែល​ត្រូវ​បង្ហាញនៅ​ក្នុង​ផ្ទៃ​ ឬ​តំបន់​នៃ​ទំព័រ​បណ្តាញ ។

en: Restricted to certain pages
km: បាន​ដាក់​កម្រិត​ទៅ​​ទំព័រ​ជាក់លាក់​

en: The block cannot be placed in this region.
km: មិន​អាច​ដាក់​ប្លុក​នៅ​ក្នុង​តំបន់​នេះ​បាន​ទេ ។

en: Clear log messages
km: ជម្រះ​សារ​កំណត់​ហេតុ

en: This will permanently remove the log messages from the database.
km: វា​នឹង​យក​សារ​កំណត់​ហេតុ​ចេញ​ជា​អចិន្ត្រៃយ៍​ពី​មូល​ដ្ឋាន​ទិន្នន័យ ។

en: Show block for specific content types
km: បង្ហាញ​ប្លុក​សម្រាប់​ប្រភេទ​មាតិកា​ជាក់​លាក់​

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
km: បង្ហាញ​ប្លុក​នេះ​តែ​នៅ​លើ​ទំព័រ​ដែល​បង្ហាញ​មាតិកា​នៃ​ប្រភេទ​ដែល​បាន​ផ្តល់​ឲ្យ​ប៉ុណ្ណោះ ។ បើ​អ្នក​ជ្រើសគ្មាន​ប្រភេទ​ ក៏​នឹង​មិន​មាន​ការកំណត់​ដែន​ប្រភេទ​ជាក់​លាក់​ដែរ ។
