MongoDB (7.x-1.0-rc3) - en to be translation catalogue (77 entries)

en: Pages
be: Старонкі

en: delete
be: выдаліць

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Type
be: Тып

en: List
be: Спіс

en: Cancel
be: Адмяніць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: error
be: памылка

en: Block title
be: Загаловак блоку

en: The title of the block as shown to the user.
be: Загаловак блоку (як яго пабачыць карыстальнік).

en: Content types
be: Тыпы змесціва

en: Overview
be: Агляд

en: File
be: Файл

en: Date
be: Дата

en: Reset
be: Скінуць

en: Message
be: Паведамленне

en: Weight
be: Вага

en: none
be: няма

en: Region
be: Рэгіён

en: Paths
be: Шляхі

en: User
be: Карыстальнік

en: Block
be: Блок

en: Add block
be: Дадаць блок

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Location
be: Месцазнаходжанне

en: Severity
be: Прыярытэт

en: Count
be: Колькасць

en: configure
be: змяніць настройкі

en: Line
be: Радок

en: Referrer
be: Адпраўнік

en: Anonymous
be: Ананім

en: Visibility settings
be: Налады бачнасці

en: Function
be: Функцыя

en: Source
be: Крыніца

en: Are you sure you want to delete the block %name?
be: Вы насамрэч жадаеце выдаліць блок %name?

en: The block %name has been removed.
be: Блок %name выдалены.

en: warning
be: папераджэньне

en: critical
be: крытычны

en: Block description
be: Апісанне блоку

en: Blocks
be: Блокі

en: Delete block
be: Выдаліць блок

en: Save blocks
be: Захаваць блокі

en: The block settings have been updated.
be: Налады блоку абноўленыя.

en: '%name' block
be: Блок "%name"

en: Save block
be: Захаваць блок

en: The block configuration has been saved.
be: Налады блоку захаваныя.

en: The block has been created.
be: Блок быў створаны.

en: Block body
be: Цела блоку

en: The content of the block as shown to the user.
be: Змест блоку як яго бачыць карыстальнік.

en: About
be: Аб

en: Uses
be: Выкарыстанне

en: alert
be: папярэджанне

en: emergency
be: надзвычайнае становішча

en: Filter log messages
be: Фільтраваць журнал паведамленняў

en: You must select something to filter by.
be: Вы павінны абраць нешта для фільтру.

en: No blocks in this region
be: У гэтым рэгіёне няма блокаў

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
be: Змены для гэтых блокаў будуць захаваныя толькі пасля таго як вы націсніце на кнопку <em>Захаваць блокі</em>

en: View 'page not found' errors (404s).
be: Прагладзяць памылкі "старонка не знойдзена" (404).

en: View 'access denied' errors (403s).
be: Прагляд памылак "дасяг забаронены" (403).

en: Not restricted
be: Не абмежавана

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
be: Калі абраны варыянт уводу PHP, увядзіце PHP код паміж %php. Заўважце, што выкананне некарэктнага PHP кода можа зламаць ваш Drupal сайт.

en: Not customizable
be: Не магчыма кастамізаваць

en: Ensure that each block description is unique.
be: Упэўніціся, што кожнае апісанне блока ўнікальнае.

en: Controlling visibility
be: Кіраванне бачнасцю

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
be: Кароткая характарыстыка вашага блоку. Выкарыстоўваецца на старонцы <a href="@overview">Адміністравання блокаў</a>.

en: Cache blocks
be: Кэш блокаў

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
be: Кэшаванне блока неактыўнае, паколькі вы ўключылі модулі, якія вызначаюць абмежаванні доступу да змесціва.

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
be: Кантралюе наглядныя блокі, з якіх ствараецца старонка. Блокі - скрыні са змесцівам, якія паказваюцца ў вобласцях ці рэгіёнах старонкі.

en: Restricted to certain pages
be: Толькі для пэўных старонак

en: The block cannot be placed in this region.
be: Блок не можа быць размешчаны ў гэтым рэгіёне.

en: Clear log messages
be: Чысціць журнал паведамленняў

en: This will permanently remove the log messages from the database.
be: Гэта будзе пастаянна выдаляць журнальныя паведамленні з базы дадзеных.

en: Show block for specific content types
be: Паказаць блок для спецыфічнага тыпу змесціва.

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
be: Паказаць гэты блок толькі для старонак, што паказваюць змесціва ў дадзеным тыпе(ах). Не будзе ніякіх абмежаванняў на вывад ва ўсіх тыпах, калі вы не абіраеце тыпы.
