MongoDB (7.x-1.0-rc3) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: error
kn: ದೋಷ

en: Overview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Paths
kn: ಮಾರ್ಗಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Count
kn: ಲೆಕ್ಕ

en: Line
kn: ಸಾಲು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Function
kn: ಕಾರ್ಯಭಾರ

en: Source
kn: ಆಕರ

en: warning
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: critical
kn: ಗಂಭೀರ ಪರಿಸ್ಥಿಸ್ತಿ

en: Blocks
kn: ಇಟ್ಟಿಗೆಗಳು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: alert
kn: ಎಚ್ಚರಿಕೆ

en: emergency
kn: ತುರ್ತು ಪರಿಸ್ಥಿತಿ
