MongoDB (7.x-1.0-rc3) - en to nn translation catalogue (51 entries)

en: Pages
nn: Sider

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Operations
nn: Operasjonar

en: List
nn: Liste

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: error
nn: feil

en: Block title
nn: Blokkoverskrift

en: The title of the block as shown to the user.
nn: Overskrift for blokken slik den visast for brukaren.

en: Content types
nn: Innhaldstyper

en: Overview
nn: Oversikt

en: File
nn: Fil

en: Date
nn: Dato

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Message
nn: Melding

en: Weight
nn: Vekt

en: none
nn: ingen

en: User
nn: Brukar

en: Block
nn: Blokk

en: Add block
nn: Lag blokk

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Filter
nn: Filtrer

en: Location
nn: Stad

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: configure
nn: konfigurer

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nn: Er du sikker på at du vil slette blokken %name?

en: The block %name has been removed.
nn: Blokken %name er fjerna.

en: warning
nn: åtvaring

en: critical
nn: kritisk

en: Block description
nn: Beskriving av blokken

en: Blocks
nn: Blokkar

en: Delete block
nn: Slett blokk

en: Save blocks
nn: Lagre blokkar

en: The block settings have been updated.
nn: Blokkinstillingane er oppdatera.

en: '%name' block
nn: '%name' blokk

en: Save block
nn: Lagre blokk

en: The block configuration has been saved.
nn: Konfigurasjon av blokken er lagra.

en: The block has been created.
nn: Blokken er oppretta.

en: Block body
nn: Innhaldet i blokken

en: The content of the block as shown to the user.
nn: Innhaldet i blokken slik den vert vist for brukarane.

en: alert
nn: alarm

en: emergency
nn: naudstilfelle

en: Filter log messages
nn: Filtrer loggelement

en: You must select something to filter by.
nn: Du må velje noko å filtrere på.

en: No blocks in this region
nn: Ingen blokkar i denne regionen

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
nn: Endringar i desse blokkane vil ikkje bli lagra for du trykker på <em>Lagre blokkar</em>.

en: View 'page not found' errors (404s).
nn: Sjå 'side ikkje funnet' feilmeldingar (404).

en: View 'access denied' errors (403s).
nn: Sjå 'tilgang nekta' feilmeldingar (403).
