MongoDB (7.x-1.0-rc3) - en to or translation catalogue (34 entries)

en: Pages
or: ପୃଷ୍ଠା

en: delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: List
or: ତାଲିକା

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Disabled
or: ନିଷ୍କ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: Enabled
or: ସକ୍ରିୟ ହୋଇଛି

en: error
or: ତ୍ରୁଟି

en: Block title
or: ବ୍ଲକ ଶୀର୍ଷକ

en: The title of the block as shown to the user.
or: ଖଣ୍ଡ ଶୀର୍ଷକ, ଯେପରିକି ବ୍ଯବହାରକାରୀ କୁ ପ୍ରଦର୍ଶିତ ହେଉଛି

en: Weight
or: ଓଜନ

en: none
or: କିଛି ନୁହଁ

en: Block
or: ବ୍ଲକ

en: Add block
or: ବ୍ଲକ ଯୋଗ କରନ୍ତୁ

en: Filter
or: ଛାଣକ

en: Anonymous
or: ଅଜ୍ଞାତ

en: Are you sure you want to delete the block %name?
or: ଆପଣ ବ୍ଲକ %name କୁ ଅପସାରଣ କରୁଛନ୍ତି, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ କି ?

en: The block %name has been removed.
or: ବ୍ଲକ୍ %name ଟି ଅପସାରିତ ହୋଇଯାଇଛି

en: warning
or: ଚେତାବନୀ

en: critical
or: ଗୁରୁତର

en: Block description
or: ବ୍ଲକ ବର୍ଣ୍ଣନା

en: Delete block
or: ବ୍ଲକ ଅପସାରଣ

en: Save blocks
or: ବ୍ଲକ ସଂରକ୍ଷଣ

en: The block settings have been updated.
or: ବ୍ଲକ୍ ବିନ୍ଯାସ ଅଦ୍ୟତିତ ହୋଇଯାଇଛି

en: '%name' block
or: '%name' ବ୍ଲକ

en: Save block
or: ବ୍ଲକ ସଂରକ୍ଷଣ

en: The block configuration has been saved.
or: ବ୍ଲକ୍ ବିନ୍ୟାସ ସଂରକ୍ଷିତ ହୋଇଯାଇଛି

en: The block has been created.
or: ବ୍ଲକ ଟି ନିର୍ମାଣ ହୋଇଯାଇଛି

en: Block body
or: ବ୍ଲକ ର ଅଂଶ

en: alert
or: ସତର୍କ ସୂଚନା

en: emergency
or: ଜରୁରୀ

en: No blocks in this region
or: ଏହି କ୍ଷେତ୍ରରେ କୌଣସି ବ୍ଲକ ନାହିଁ
