MongoDB (7.x-1.0-rc3) - en to is translation catalogue (55 entries)

en: Pages
is: Síður

en: delete
is: eyða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: List
is: Listi

en: Cancel
is: Hætta við

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: error
is: villa

en: Block title
is: Titill á blokk

en: The title of the block as shown to the user.
is: Titill blokkar eins og hún birtist notanda.

en: Content types
is: Efnisgerðir

en: Overview
is: Yfirlit

en: File
is: Skrá

en: Date
is: Dagsetning

en: Reset
is: Endursetja

en: Message
is: Skilaboð

en: Weight
is: Vægi

en: none
is: engin

en: Region
is: Svæði

en: Paths
is: Slóðir

en: User
is: Notandi

en: Block
is: Blokk

en: Add block
is: Bæta við blokk

en: Hostname
is: Vélarheiti

en: Filter
is: Sía

en: Location
is: Staðsetning

en: Severity
is: Alvarleiki

en: configure
is: stilla

en: Referrer
is: Tilvísandi

en: Anonymous
is: Nafnlaus

en: Are you sure you want to delete the block %name?
is: Ertu viss um að þú viljir eyða blokk %name?

en: The block %name has been removed.
is: Blokkin %name hefur verið fjarlægð.

en: warning
is: viðvörun

en: critical
is: alvarleg

en: Block description
is: Lýsing á blokk

en: Blocks
is: Blokkir

en: Delete block
is: Eyða blokk

en: Save blocks
is: Vista blokkir

en: The block settings have been updated.
is: Stillingar fyrir blokkina hafa verið verið uppfærðar.

en: '%name' block
is: '%name' blokk

en: Save block
is: Vista blokk

en: The block configuration has been saved.
is: Stilling á blokk hefur verið vistuð.

en: The block has been created.
is: Blokk hefur verið stofnuð.

en: The content of the block as shown to the user.
is: Innihald blokkar eins og hún birtist notanda.

en: About
is: Um

en: alert
is: aðvörun

en: emergency
is: neyðartilfelli

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
is: Breytingar á þessari blokk verða ekki vistaðar fyrr en smellt hefur verið á <em>Vista blokk</em> hnappinn.

en: View 'page not found' errors (404s).
is: Skoða algengustu (404) 'síða fannst ekki' villur.

en: View 'access denied' errors (403s).
is: Skoða algengustu (403) 'aðgangi hafnað' villur.

en: Not restricted
is: Ekki takmarkað

en: Not customizable
is: Ekki stillanlegt

en: Restricted to certain pages
is: Takmarkað við ákveðnar síður
