MongoDB (7.x-1.0-rc3) - en to sl translation catalogue (55 entries)

en: Pages
sl: Strani

en: delete
sl: izbriši

en: Delete
sl: Izbriši

en: Operations
sl: Operacije

en: Type
sl: Tip

en: List
sl: Seznam

en: Cancel
sl: Prekliči

en: Disabled
sl: Onemogočeno

en: Enabled
sl: Omogočeno

en: error
sl: napaka

en: Block title
sl: Naslov bloka

en: The title of the block as shown to the user.
sl: Naslov bloka, kot ga vidi uporabnik.

en: Content types
sl: Tipi vsebin

en: Overview
sl: Pregled

en: File
sl: Datoteka

en: Date
sl: Datum

en: Reset
sl: Ponastavi

en: Message
sl: Sporočilo

en: Weight
sl: Teža

en: none
sl: nič

en: Region
sl: Regija

en: User
sl: Uporabnik

en: Block
sl: Blok

en: Add block
sl: Dodaj blok

en: Hostname
sl: Ime gostitelja

en: Location
sl: Mesto

en: Severity
sl: Resnost

en: Count
sl: Število

en: configure
sl: nastavi

en: Line
sl: Vrstica

en: Referrer
sl: Posrednik

en: Anonymous
sl: Anonimnež

en: Visibility settings
sl: Nastavitve vidnosti

en: Function
sl: Funkcija

en: Are you sure you want to delete the block %name?
sl: Ste prepričani, da želite izbrisati blok %name?

en: The block %name has been removed.
sl: Blok %name je bil odstranjen.

en: warning
sl: opozorilo

en: critical
sl: kritično

en: Block description
sl: Opis bloka

en: Blocks
sl: Bloki

en: Delete block
sl: Izbriši blok

en: Save blocks
sl: Shrani bloke

en: The block settings have been updated.
sl: Nastavitve bloka so bile posodobljene.

en: '%name' block
sl: Blok '%name'

en: Save block
sl: Shrani blok

en: The block configuration has been saved.
sl: Konfiguracija bloka je bila shranjena.

en: The block has been created.
sl: Dodan je bil nov blok.

en: Block body
sl: Telo bloka

en: The content of the block as shown to the user.
sl: Vsebina bloka, kot ga vidijo uporabniki.

en: About
sl: O modulu

en: Uses
sl: Uporablja

en: alert
sl: opozorilo

en: emergency
sl: urgentno

en: No blocks in this region
sl: V tem področju ni blokov

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
sl: Spremembe na blokih ne bodo shranjene, dokler ne kliknete<em>Shrani bloke</em>
