MongoDB (7.x-1.0-rc1) - en to tr translation catalogue (80 entries)

en: Pages
tr: Sayfalar

en: delete
tr: sil

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Type
tr: Tip

en: List
tr: Liste

en: Cancel
tr: İptal

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: error
tr: hata

en: Block title
tr: Blok başlığı

en: The title of the block as shown to the user.
tr: Bloğun kullanıcıya gösterilecek başlığı.

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: File
tr: Dosya

en: Date
tr: Tarih

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: none
tr: hiçbiri

en: Region
tr: Bölge

en: Paths
tr: Yollar

en: User
tr: Kullanıcı

en: Block
tr: Blok

en: Add block
tr: Blok ekle

en: Not found
tr: Bulunamadı

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Location
tr: Konum

en: Severity
tr: Önem derecesi

en: Count
tr: Sayaç

en: configure
tr: yapılandır

en: Line
tr: Hat

en: Referrer
tr: Yönlendiren

en: Anonymous
tr: Adsız

en: Visibility settings
tr: Görünürlük ayarları

en: Function
tr: İşlev

en: Source
tr: Kaynak

en: Are you sure you want to delete the block %name?
tr: %name bloğunu silmek istediğinizden emin misiniz?

en: The block %name has been removed.
tr: %name bloğu kaldırıldı.

en: warning
tr: uyarı

en: critical
tr: kritik

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: Blocks
tr: Bloklar

en: Delete block
tr: Blok sil

en: Save blocks
tr: Blokları kaydet

en: The block settings have been updated.
tr: Blok ayarları güncellendi.

en: '%name' block
tr: '%name' bloğu

en: Save block
tr: Bloğu kaydet

en: The block configuration has been saved.
tr: Blok yapılandırması kaydedildi.

en: The block has been created.
tr: Blok oluşturuldu.

en: Block body
tr: Blok gövdesi

en: The content of the block as shown to the user.
tr: Blok içeriğinin kullanıcıya gösterilen biçimi.

en: About
tr: Hakkında

en: Uses
tr: Kullanım

en: alert
tr: uyarı

en: emergency
tr: acil

en: Filter log messages
tr: Günlük iletilerini süz

en: You must select something to filter by.
tr: Süzülecek bir şey seçmeniz gerekiyor.

en: No blocks in this region
tr: Bu bölgeye atanmış blok yok

en: The changes to these blocks will not be saved until the <em>Save blocks</em> button is clicked.
tr: Bloklarda yapılan değişiklikler, <em>Blokları kaydet</em> düğmesi tıklanıncaya dek kaydedilmez.

en: View 'page not found' errors (404s).
tr: 'Sayfa bulunamadı' hatalarını (404) göster.

en: View 'access denied' errors (403s).
tr: 'Erişim engellendi' hatalarını (403) görüntüle

en: Not restricted
tr: Kısıtlı değil

en: Pages on which this PHP code returns <code>TRUE</code> (experts only)
tr: PHP kodunun <code>DOĞRU</code> döndürdüğü sayfalar (uzman kullanıcılar için)

en: Pages or PHP code
tr: Sayfalar veya PHP kodu

en: If the PHP option is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP code can break your Drupal site.
tr: PHP seçeneği seçiliyse, PHP kodunu %php arasına girin. Unutmayın, hatalı PHP kodu çalıştırmak sitenizi çalışmaz hale getirebilir.

en: Not customizable
tr: Özelleştirilemez

en: Ensure that each block description is unique.
tr: Her blok açıklamasının özgün olduğunu sağlayın.

en: Positioning content
tr: İçerik konumlama

en: Controlling visibility
tr: Görünürlüğü kontrol etmek

en: A brief description of your block. Used on the <a href="@overview">Blocks administration page</a>.
tr: Blok için kısa bir açıklama. <a href="@overview">Blok yönetim sayfasında</a> kullanılır.

en: Cache blocks
tr: Blokları önbelleğe al

en: Block caching is inactive because you have enabled modules defining content access restrictions.
tr: İçerik erişim kısıtlamaları tanımlayan eklentileri etkinleştirdiğiniz için blok önbelleği devre dışı.

en: Controls the visual building blocks a page is constructed with. Blocks are boxes of content rendered into an area, or region, of a web page.
tr: Sayfa inşa etmenin görsel yapı taşları olan blokları yönetir. Bloklar, bir web sayfasının bir bölge ya da alanında içeriğin ortaya konduğu kutulardır.

en: Restricted to certain pages
tr: Belli sayfalara kısıtlı

en: The block cannot be placed in this region.
tr: Blok bu bölgede yer alamaz.

en: Clear log messages
tr: Günlük iletilerini temizle

en: This will permanently remove the log messages from the database.
tr: Bu, günlük iletilerini veritabanından kalıcı olarak silecek.

en: Show block for specific content types
tr: Bloğu, belirli içerik türleri için göster

en: Show this block only on pages that display content of the given type(s). If you select no types, there will be no type-specific limitation.
tr: Bu bloğu sadece belirtilmiş türlerdeki içeriği gösteren sayfalarda göster. Eğer hiçbir tür seçilmemişse türe özgü bir sınırlama olmayacaktır.
