Monitoring (7.x-1.0-alpha1) - en to eu translation catalogue (36 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Status
eu: Egoera

en: Value
eu: Balioa

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Description
eu: Azalpena

en: Log
eu: Log-a

en: more
eu: gehiago

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: Reset
eu: Garbitu

en: Message
eu: Mezua

en: Category
eu: Kategoria

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Label
eu: Etiketa

en: Save
eu: Gorde

en: Timestamp
eu: Data-zigilua

en: no
eu: ez

en: All
eu: Guztiak

en: To
eu: Nori

en: From
eu: Nondik

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Desc
eu: Beheraka

en: Verbose
eu: Xehetasuna

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: Apply
eu: Ezarri

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: Cached
eu: Cache-atuta

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Status message
eu: Mezu egoera

en: Asc
eu: Goraka
