Monitoring (7.x-1.1) - en to cy translation catalogue (31 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Save configuration
cy: Cadw ffurfweddiad

en: Status
cy: Statws

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: more
cy: mwy

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Overview
cy: Arolwg

en: Reset
cy: Ailosod

en: Message
cy: Neges

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Save
cy: Cadw

en: Timestamp
cy: Amsernod

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: All
cy: I gyd

en: Details
cy: Manylion

en: Sort by
cy: Dosbarthu drwy

en: ‹ previous
cy: < blaenorol

en: next ›
cy: nesaf >

en: Apply
cy: Ceisio

en: « first
cy: Cyntaf

en: last »
cy: olaf >>

en: Offset
cy: Ongli

en: Items per page
cy: Eitemau pob tudalen

en: page not found
cy: ni ddarganfyddwyd y dudalen

en: Status message
cy: Neges statws
