Monolog (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (21 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Development
hi: उद्विकास

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: This action cannot be undone.
hi: इस क्रिया को अकार्य नहीं किया जा सकता है यानि फिर से पहले की अवस्था मे जाना सम्भव नहीं है।

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Error
hi: त्रुटि

en: Configuration saved.
hi: विन्यास सहेजा गया !

en: Warning
hi: चेतावनी

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Notice
hi: नोटिस

en: Info
hi: जानकारी

en: Debug
hi: डिबग

en: Emergency
hi: आपातकाल

en: Alert
hi: चेतावनी

en: Critical
hi: विकट
