Monolog (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Development
fr: Développement

en: Subject
fr: Objet

en: Cancel
fr: Annuler

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: This action cannot be undone.
fr: Cette action est irréversible.

en: No log messages available.
fr: Aucune entrée du journal n'est disponible.

en: Weight
fr: Poids

en: The configuration options have been saved.
fr: Les options de configuration ont été enregistrées.

en: Name
fr: Nom

en: Export
fr: Exporter

en: Label
fr: Libellé

en: User
fr: Utilisateur

en: Error
fr: Erreur

en: Sender
fr: Expéditeur

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Warning
fr: Avertissement

en: Channel
fr: Canal

en: Handler
fr: Gestionnaire

en: Profile
fr: Profil

en: Level
fr: Niveau

en: Revert
fr: Rétablir

en: Notice
fr: Information

en: Connection timeout
fr: Dépassement du temps de connexion imparti

en: Chunk size
fr: Taille du morceau

en: Channels
fr: Canaux

en: Add profile
fr: Ajouter un profil

en: Handlers
fr: Gestionnaires

en: Receiver
fr: Destinataire

en: Emergency
fr: Urgence

en: Alert
fr: Alerte

en: Critical
fr: Critique

en: Unable to get an import from the code. Errors reported: @errors
fr: Impossible de récupérer une importation depuis le code. Rapport d'erreurs : @errors

en: Import configuration
fr: Importer la configuration

en: Add handler
fr: Ajouter un gestionnaire
