Monolog (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Development
uk: Розробка

en: Subject
uk: Тема

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Yes
uk: Так

en: No
uk: Ні

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Message
uk: Повідомлення

en: No log messages available.
uk: Повідомлення в журналі відсутні.

en: Weight
uk: Вага

en: The configuration options have been saved.
uk: Параметри конфігурації були успішно збережені.

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Label
uk: Мітка

en: User
uk: Користувач

en: Error
uk: Помилка

en: Sender
uk: Відправник

en: Hostname
uk: Назва хоста

en: Watchdog
uk: Вартовий

en: Warning
uk: Попередження

en: Channel
uk: Канал

en: Handler
uk: Обробник

en: Profile
uk: Профіль

en: Level
uk: Рівень

en: Port
uk: Порт

en: Revert
uk: Відновити

en: Notice
uk: Сповіщення

en: Info
uk: Інформація

en: Connection timeout
uk: Час з'єднання вичерпався

en: Debug
uk: Зневадження

en: Chunk size
uk: Припустимий розмір

en: Channels
uk: Канали

en: Add profile
uk: Додати профіль

en: Handlers
uk: Обробники

en: Receiver
uk: Одержувач

en: Emergency
uk: Аварійна ситуація

en: Alert
uk: Застереження

en: Critical
uk: Критична ситуація

en: Unable to get an import from the code. Errors reported: @errors
uk: Неможливо виконати імпортування з коду. Повідомлено про наступні помилки: @errors

en: Import configuration
uk: Імпорт конфігурації

en: (Machine name: @name)
uk: (Машинне ім'я: @name)

en: Add handler
uk: Додати обробник
