Monolog (7.x-1.1) - en to ru translation catalogue (38 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Development
ru: Разработка

en: Subject
ru: Тема

en: Cancel
ru: Отмена

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: This action cannot be undone.
ru: Это действие нельзя отменить.

en: Weight
ru: Вес

en: The configuration options have been saved.
ru: Настройки конфигурации были успешно сохранены.

en: Name
ru: Название

en: Export
ru: Экспортировать

en: Label
ru: Метка

en: Error
ru: Ошибка

en: Sender
ru: Отправитель

en: Hostname
ru: Имя хоста

en: Watchdog
ru: Журнал

en: Warning
ru: Предупреждение

en: Channel
ru: Канал

en: Handler
ru: Обработчик

en: Profile
ru: Профиль

en: Port
ru: Порт

en: Revert
ru: Вернуть

en: Notice
ru: Уведомление

en: Info
ru: Инфо

en: Connection timeout
ru: Тайм-аут соединения

en: Debug
ru: Отладка

en: Chunk size
ru: Размер порции

en: Channels
ru: Каналы

en: Receiver
ru: Получатель

en: Emergency
ru: Аварийная

en: Alert
ru: Оповещение

en: Critical
ru: Критический

en: Logging level
ru: Уровень детализации лога

en: Unable to get an import from the code. Errors reported: @errors
ru: Ошибка при импортировании хлебных крошек. Указанная ошибка: @errors

en: Import configuration
ru: Импорт конфигурации

en: (Machine name: @name)
ru: (Машинное имя: @name)
