Monolog (7.x-1.2) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Development
nl: Ontwikkeling

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: This action cannot be undone.
nl: Deze actie kan niet ongedaan worden gemaakt.

en: Weight
nl: Gewicht

en: The configuration options have been saved.
nl: De instellingen zijn opgeslagen.

en: Name
nl: Naam

en: Export
nl: Exporteren

en: Error
nl: Fout

en: Sender
nl: Afzender

en: Hostname
nl: Hostnaam

en: Warning
nl: Waarschuwing

en: Channel
nl: Kanaal

en: Profile
nl: Profiel

en: Port
nl: Poort

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Notice
nl: Mededeling

en: Connection timeout
nl: Connectie-timeout

en: Chunk size
nl: Stukgrootte

en: Channels
nl: Kanalen

en: Add profile
nl: Profiel toevoegen

en: Emergency
nl: Noodtoestand

en: Alert
nl: Alarm

en: Critical
nl: Kritisch

en: Room
nl: Kamer

en: Import configuration
nl: Configuratie importeren

en: (Machine name: @name)
nl: (Systeemnaam: @name)

en: Add handler
nl: Handler toevoegen

en: Import profile
nl: Profiel importeren
