Monster Menus (7.x-1.12) - en to kn translation catalogue (139 entries)

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Image size
kn: ಚಿತ್ರದ ಅಳತೆ

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: yes
kn: ಹೌದು

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: page
kn: ಪುಟ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: default
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ

en: This action cannot be undone.
kn: ಈ ಕ್ರಿಯೆ ಶಾಶ್ವತ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Parent
kn: ಮೂಲ

en: none
kn: ಯಾವುದು ಇಲ್ಲ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: (none)
kn: (ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ)

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Insert
kn: ಸೇರಿಸಿ

en: Sunday
kn: ಭಾನುವಾರ

en: Monday
kn: ಸೋಮವಾರ

en: Tuesday
kn: ಮಂಗಳವಾರ

en: Wednesday
kn: ಬುಧವಾರ

en: Thursday
kn: ಗುರುವಾರ

en: Friday
kn: ಶುಕ್ರವಾರ

en: Saturday
kn: ಶನಿವಾರ

en: Add
kn: ಸೇರಿಸು

en: View
kn: ನೋಡು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Theme
kn: ಪರಿಸರವಿನ್ಯಾಸ

en: Upload
kn: ಅಪ್ ಲೋಡ್ ಮಾಡಿ

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Continue
kn: ಮುಂದುವರೆ

en: Error
kn: ದೋಷ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: no
kn: ಇಲ್ಲ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Create
kn: ಸೃಜಿಸು

en: Done
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Site name
kn: ಸೖಟಿನ ಹೆಸರು

en: Mode
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Bookmarks
kn: ಬುಕ್‍ಮಾರ್ಕುಗಳು

en: 1 day
kn: ೧ ದಿನ

en: help
kn: ಸಹಾಯ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: groups
kn: ಗುಂಪುಗಳು

en: Owner
kn: ಮಾಲಿಕ

en: Frequency
kn: ಆವರ್ತಸಂಖ್ಯೆ(ಪ್ರೀಕ್ವೆನ್ಸಿ)

en: General
kn: ಜನರಲ್

en: Autostart
kn: ಸ್ವಯಂಆರಂಭ

en: Appearance
kn: ಗೋಚರಿಕೆ(_A):

en: Destination
kn: ಗುರಿ

en: Create content
kn: ಬರಹವನ್ನು ಸೇರಿಸಿ

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Untitled
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ ಇಲ್ಲದ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Search Results
kn: ಹುಡುಕು ಫಲಿತಾಂಶಗಳು

en: Defaults
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟುಗಳು

en: Title:
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ:

en: comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: Modified
kn: ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾದ

en: Hidden
kn: ಅಡಗಿಸಲಾದ

en: Show
kn: ತೋರಿಸು(_w):

en: source
kn: ಆಕರ

en: Clear
kn: ತೆರವುಗೊಳಿಸು

en: View user profile.
kn: ಸದಸ್ಯರ ಪರಿಚಯವನ್ನು ನೋಡಿ

en: (disabled)
kn: (ಅಶಕ್ತಗೊಂಡ)

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Bookmark
kn: ಬುಕ್‍ಮಾರ್ಕ್

en: Style
kn: ಶೈಲಿ

en: Permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: Loading...
kn: ಲೋಡ್ ಆಗುತ್ತಿದೆ...

en: Default options
kn: ಡಿಫಾಲ್ಟ್ ಆಯ್ಕೆಗಳು

en: users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: is
kn: ವು

en: Group Members
kn: ಸಮೂಹ ಸದಸ್ಯರು

en: Copy
kn: ಕಾಪಿ ಮಾಡು

en: 10 minutes
kn: ೧೦ ನಿಮಿಷಗಳು

en: 30 minutes
kn: ೩೦ ನಿಮಿಷಗಳು

en: 2 hours
kn: ೨ ಗಂಟೆಗಳು

en: 1 week
kn: ೧ ವಾರ

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Move down
kn: ಕೆಳಕ್ಕೆ ನಡೆಸು

en: Move up
kn: ಮೇಲಕ್ಕೆ ನಡೆಸು

en: Hide
kn: ಅಡಗಿಸು(_H)

en: Page not found
kn: ಪುಟವು ಕಂಡುಬಂದಿಲ್ಲ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: Read
kn: ಓದು

en: read
kn: ಓದು

en: Close window
kn: ವಿಂಡೊವನ್ನು ಮುಚ್ಚು

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: Edit comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಬದಲಾಯಿಸಿ

en: contains
kn: ಹೊಂದಿರುವ

en: does not contain
kn: ಹೊಂದಿಲ್ಲ

en: Others
kn: ಇತರರು

en: Select All
kn: ಎಲ್ಲವನ್ನೂ ಅಯ್ಕೆಮಾಡು

en: Flags
kn: ವೇಗ

en: permissions
kn: ಅನುಮತಿಗಳು

en: ends with
kn: ಇದರೊಂದಿಗೆ ಮುಗಿಯುತ್ತದೆ

en: Delete comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಅಳಿಸಿ

en: is not
kn: ಆಗಿಲ್ಲ

en: Start time
kn: ಆರಂಭದ ಸಮಯ

en: User list
kn: ಸದಸ್ಯರ ಪಟ್ಟಿ

en: Contents
kn: ಒಳ ಅಂಶಗಳು

en: Progress
kn: ಪ್ರಗತಿ

en: Last Modified
kn: ಕೊನೆಯ ಬಾರಿಗೆ ಮಾರ್ಪಡಿಸಲಾಗಿದ್ದು

en: (unknown)
kn: (ಗೊತ್ತಿರದ)

en: Sound
kn: ಧ್ವನಿ

en: Publishing
kn: ಪ್ರಕಾಶನ
