Monster Menus (7.x-1.14) - en to or translation catalogue (33 entries)

en: Home
or: ପ୍ରଧାନ ପୃଷ୍ଠା

en: Title
or: ଶୀର୍ଷକ

en: Image size
or: ଛବି ଆକାର

en: user
or: ଉପଭୋକ୍ତା

en: Pages
or: ପୃଷ୍ଠା

en: Save configuration
or: ବିନ୍ୟାସକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ

en: delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Delete
or: ଅପସାରଣ କରନ୍ତୁ

en: Operations
or: ପ୍ରୟୋଗଗୁଡ଼ିକ

en: Username
or: ଚାଳକ ନାମ

en: Type
or: ପ୍ରକାର

en: List
or: ତାଲିକା

en: Cancel
or: ବାତିଲ କରନ୍ତୁ

en: Description
or: ବର୍ଣ୍ଣନା

en: view
or: ଦୃଶ୍ୟ

en: Search
or: ସନ୍ଧାନ କରନ୍ତୁ

en: Weight
or: ଓଜନ

en: none
or: କିଛି ନୁହଁ

en: edit
or: ସମ୍ପାଦନ କରନ୍ତୁ

en: Error
or: ତ୍ରୁଟି

en: Add block
or: ବ୍ଲକ ଯୋଗ କରନ୍ତୁ

en: Site name
or: ସାଇଟ ନାମ

en: Mode
or: ଧାରା

en: This field is required.
or: ଏହି କ୍ଷେତ୍ରଟି ଆବଶ୍ୟକ।

en: Create content
or: ତଥ୍ଯ ସୃଷ୍ଟି

en: Save settings
or: ବିନ୍ୟାସକୁ ସଂରକ୍ଷଣ କରନ୍ତୁ

en: Are you sure you want to delete the block %name?
or: ଆପଣ ବ୍ଲକ %name କୁ ଅପସାରଣ କରୁଛନ୍ତି, ଆପଣ ନିଶ୍ଚିତ କି ?

en: Permissions
or: ଅନୁମତି

en: !name field is required.
or: !name କ୍ଷେତ୍ର ଆବଶ୍ୟକ।

en: Default options
or: ପୂର୍ବନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଚୟନ ଗୁଡିକ

en: Page not found
or: ପୃଷ୍ଠା ମିଳୁନାହିଁ

en: User autocomplete
or: ଚାଳକ ସ୍ୱୟଂ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ

en: Revert to earlier revision
or: ପୂର୍ବ ସଂସ୍କରଣ କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବୃତ କରନ୍ତୁ
