Monster Menus (7.x-1.15) - en to ro translation catalogue (160 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: user
ro: utilizator

en: Pages
ro: Pagini

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: content
ro: conţinut

en: Groups
ro: Grupuri

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: yes
ro: da

en: List
ro: Listă

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: RSS feed
ro: resurse RSS

en: Access control
ro: Control acces

en: Comments
ro: Comentarii

en: More
ro: Mai multe

en: Tags
ro: Etichete

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: view
ro: afișează

en: Edit
ro: Editați

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: default
ro: implicit

en: This action cannot be undone.
ro: Această acțiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Help text
ro: Text de ajutor

en: Parent
ro: Părinte

en: Depth
ro: Adâncime

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Taxonomy term
ro: Termen taxonomie

en: General settings
ro: Setări generale

en: Back
ro: Înapoi

en: (none)
ro: (nici unul)

en: Save
ro: Salvare

en: Insert
ro: Inserare

en: Sunday
ro: Duminică

en: Monday
ro: Luni

en: Tuesday
ro: Marți

en: Wednesday
ro: Miercuri

en: Thursday
ro: Joi

en: Friday
ro: Vineri

en: Saturday
ro: Sâmbătă

en: Archive
ro: Arhivă

en: Add
ro: Adaugă

en: View
ro: Afișează

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: Theme
ro: Temă

en: add
ro: adaugă

en: Upload
ro: Încarcă

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Error
ro: Eroare

en: Options
ro: Opțiuni

en: no
ro: nu

en: Created
ro: Creat

en: Create
ro: Crează

en: Done
ro: Gata

en: Add content
ro: Adăugați conținut

en: Add block
ro: Adaugă blocul

en: Page
ro: Pagina

en: Site name
ro: Numele sitului

en: Node types
ro: Tipuri de noduri

en: Revision ID
ro: ID-ul revizuirii

en: Revisions
ro: Revizii

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Mode
ro: Mod

en: Authored by
ro: Autor

en: Advanced
ro: Avansat

en: This field is required.
ro: Acest câmp este obligatoriu.

en: 1 day
ro: 1 zi

en: 1 year
ro: 1 an

en: help
ro: ajutor

en: Details
ro: Detalii

en: Owner
ro: Proprietar

en: here
ro: aici

en: All day
ro: Toată ziua

en: Appearance
ro: Aspect

en: Select all
ro: Selectați tot

en: 1 comment
ro: 1 comentariu

en: @count comments
ro: @count comentarii

en: Destination
ro: Destinație

en: Create content
ro: Creează conţinut

en: Random
ro: Aleatoriu

en: Untitled
ro: Nedenumit

en: Close
ro: Închideți

en: Save settings
ro: Salvare opțiuni

en: Defaults
ro: Implicite

en: comments
ro: comentarii

en: Condition
ro: Condiție

en: Modified
ro: Modificat

en: Hidden
ro: Ascuns

en: File attachments
ro: Fişiere ataşate

en: Show
ro: Arată

en: File Upload
ro: Încărcare Fișier

en: Clear
ro: Elimină

en: Result
ro: Rezultat

en: View user profile.
ro: Vezi profilul utilizatorului.

en: Query
ro: Interogare

en: Caption
ro: Legendă

en: The settings have not been saved because of the errors.
ro: Opţiunile nu au fost salvate din cauza erorilor.

en: Autocomplete taxonomy
ro: Auto-completează taxonomie

en: Are you sure you want to delete the block %name?
ro: Sigur doreşti să ştergi blocul %name ?

en: or
ro: sau

en: Style
ro: Stil

en: change
ro: schimbă

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: permission
ro: permisiune

en: Add a new @s.
ro: Adăugare @s.

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Loading...
ro: Încărcare...

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Default options
ro: Opțiuni implicite

en: date
ro: dată

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Select
ro: Alege

en: is
ro: este

en: Copy
ro: Copiază

en: Permalink
ro: Link permanent

en: 1 minute
ro: 1 minut

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Permission
ro: Permisiune

en: Grid
ro: Grilă

en: Hide
ro: Ascunde

en: Page not found
ro: Pagina nu a fost găsită

en: Restore
ro: Restaurează

en: Columns
ro: Coloane

en: Page settings
ro: Setări pagină

en: Edit comment
ro: Editează comentariul

en: begins with
ro: începe cu

en: contains
ro: conține

en: and
ro: și

en: where
ro: unde

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Creation time
ro: Data creări

en: Select All
ro: Selectați tot

en: Delete comment
ro: Șterge comentariu

en: Reply to comment
ro: Replică la acest comentariu

en: Default display mode
ro: Modul predefinit de afișare

en: Feed display options
ro: Opțiuni de afișare feed

en: User autocomplete
ro: Completare automată nume cont

en: Submitted by !username on @datetime
ro: Trimis de !username on @datetime

en: Revert to earlier revision
ro: Revenire la o versiune anterioară

en: Delete earlier revision
ro: Șterge versiune anterioară

en: User list
ro: Listă utilizatori

en: Progress
ro: Progres

en: of type
ro: de tipul
