Monster Menus (7.x-1.23) - en to bs translation catalogue (106 entries)

en: Home
bs: Početna

en: Title
bs: Naslov

en: Body
bs: Tijelo

en: Image size
bs: Veličina slike

en: user
bs: korisnik

en: Pages
bs: Stranice

en: Save configuration
bs: Sačuvaj postavke

en: delete
bs: obriši

en: Prefix
bs: Prefiks

en: Delete
bs: Briši

en: Operations
bs: Operacije

en: Username
bs: Korisničko ime

en: content
bs: sadržaj

en: Groups
bs: Grupe

en: Type
bs: Tip

en: Author
bs: Autor

en: yes
bs: da

en: List
bs: Izlistaj

en: Cancel
bs: Otkaži

en: Remove
bs: Ukloni

en: Description
bs: Opis

en: Comments
bs: Komentari

en: Tags
bs: Tagovi

en: Yes
bs: Da

en: No
bs: Ne

en: Advanced options
bs: Napredne postavke

en: Edit
bs: Izmjeni

en: Date
bs: Datum

en: Search
bs: Pretraga

en: This action cannot be undone.
bs: Ova akcija je nepovratna.

en: Weight
bs: Težina

en: Help text
bs: Pomoćni tekst

en: Parent
bs: Roditelj

en: Depth
bs: Dubina

en: none
bs: ništa

en: Settings
bs: Postavke

en: Name
bs: Ime

en: edit
bs: izmijeni

en: Import
bs: Uvezi

en: Export
bs: Izvezi

en: Taxonomy term
bs: Taksonomijski term

en: Save
bs: Sačuvaj

en: Sunday
bs: Nedelja

en: Monday
bs: Ponedeljak

en: Tuesday
bs: Utorak

en: Wednesday
bs: Srijeda

en: Thursday
bs: Četvrtak

en: Friday
bs: Petak

en: Saturday
bs: Subota

en: Add
bs: Dodaj

en: View
bs: Pregled

en: Teaser
bs: Sažetak

en: Event
bs: Događaj

en: Theme
bs: Tema

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: User
bs: Korisnik

en: Continue
bs: Nastavi

en: Error
bs: Greška

en: Options
bs: Opcije

en: Created
bs: Kreiran

en: Year
bs: Godina

en: Add block
bs: Dodaj blok

en: Page
bs: Strana

en: Site name
bs: Ime web stranice

en: Revisions
bs: Revizije

en: Authored by
bs: Napisao

en: This field is required.
bs: Ovo polje je obavezno

en: 1 day
bs: 1 dan

en: Month
bs: Mjesec

en: Details
bs: Detalji

en: Day
bs: Dan

en: 1 comment
bs: 1 komentar

en: @count comments
bs: @count komentara

en: Create content
bs: Kreiraj sadržaj

en: Save settings
bs: Sačuvaj postavke

en: Hidden
bs: Sakriven

en: File attachments
bs: File attachment

en: View user profile.
bs: Pogledaj korisnički profil.

en: Today
bs: Danas

en: Query
bs: Upit

en: Are you sure you want to delete the block %name?
bs: Jeste li sigurni da želite obrisati blok %name?

en: warning
bs: upozorenje

en: Style
bs: Stil

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Revision of %title from %date
bs: Revizija za %title od %date

en: !name field is required.
bs: !name polje je obavezno

en: Default options
bs: Defaultne opcije

en: date
bs: datum

en: Default value
bs: Defaultne postavke

en: is
bs: je

en: Full node
bs: Puni node

en: 1 week
bs: 1 sedmica

en: Permission
bs: Dozvole

en: Edit comment
bs: Uredi komentar

en: contains
bs: sadrži

en: and
bs: i

en: where
bs: gdje

en: Create @name
bs: Kreiraj @name

en: Delete comment
bs: Obriši komentar

en: Reply to comment
bs: Odgovori na komentar

en: Submitted by !username on @datetime
bs: Objavio !username na @datetime

en: Tomorrow
bs: Sutra

en: Revert to earlier revision
bs: Povrati na raniju reviziju

en: Delete earlier revision
bs: Izbriši ranije revizije

en: User list
bs: Lista korisnika

[ctx: datetime]
en: Week
bs: sedmica
