Monster Menus (7.x-1.23) - en to mr translation catalogue (110 entries)

en: Home
mr: मुख्य पान

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Image size
mr: छायाचित्राचा आकार

en: user
mr: सदस्य

en: Pages
mr: पाने

en: Save configuration
mr: बदल संरक्षीत करा

en: delete
mr: मिटवा

en: Prefix
mr: आधी जोडलेला शब्द

en: Delete
mr: मिटवा

en: Submit
mr: सुपूर्द करणे

en: Operations
mr: कृती

en: Username
mr: सदस्यनाम

en: content
mr: मजकूर

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Author
mr: लेखक

en: yes
mr: हो

en: List
mr: यादी

en: Cancel
mr: रद्द

en: Remove
mr: काढा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: RSS feed
mr: RSS फीड

en: page
mr: पान

en: Comments
mr: प्रतिक्रिया

en: More
mr: अधिक

en: Yes
mr: हो

en: No
mr: नाही.

en: view
mr: दाखवा

en: Advanced options
mr: प्रगत पर्याय

en: Edit
mr: संपादन

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: default
mr: मुलभूत

en: This action cannot be undone.
mr: ही कृती परत घेता येणार नाही.

en: Test
mr: चाचणी

en: Weight
mr: मुल्य

en: Help text
mr: माहिती अक्षर

en: Depth
mr: खोल

en: none
mr: काहीच नाही

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Import
mr: आयात

en: Export
mr: निर्यात

en: Taxonomy term
mr: वर्गीकरण संज्ञा

en: General settings
mr: सामान्य संरचना

en: Back
mr: मागे

en: (none)
mr: ( काहीच नाही )

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Move
mr: सरकवा

en: midnight
mr: मध्यरात्र

en: noon
mr: दुपार

en: Sunday
mr: रवीवार

en: Monday
mr: सोमवार

en: Tuesday
mr: मंगळवार

en: Wednesday
mr: बुधवार

en: Thursday
mr: गुरुवार

en: Friday
mr: शुक्रवार

en: Saturday
mr: शनीवार

en: Add
mr: समाविष्ट करा

en: View
mr: बघा

en: Region
mr: क्षेत्र

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: 1 hour
mr: एक तास

en: Upload
mr: अपलोड

en: User
mr: सदस्य

en: Error
mr: तृटी

en: Options
mr: विकल्प

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Done
mr: पूर्ण झाले

en: Year
mr: वर्ष

en: Add content
mr: लिखाण समाविष्ट करा

en: Page
mr: पान

en: Site name
mr: साइट चा नाव

en: Node types
mr: धाग्याचे प्रकार

en: Authored by
mr: लेखक

en: 1 day
mr: १ दिवस

en: 3 months
mr: ३ महिने

en: 6 months
mr: ६ महिने

en: 9 months
mr: ९ महिने

en: 1 year
mr: १ वर्ष

en: help
mr: मदत

en: Month
mr: महिना

en: groups
mr: समुह

en: by date
mr: दिनांका प्रमाणे

en: Owner
mr: मालक

en: Group name
mr: समूहाचे नाव

en: General
mr: साधारण

en: group
mr: समुह

en: Day
mr: दिवस

en: here
mr: येथे

en: Appearance
mr: दृश्य स्वरूप

en: Original author
mr: मूळ लेखक

en: 1 comment
mr: १ प्रतिक्रिया

en: @count comments
mr: @count प्रतिक्रिया

en: Create content
mr: आशय बनवा

en: Random
mr: अननुक्रमाने

en: Close
mr: बंद

en: Condition
mr: अट

en: View user profile.
mr: सदस्याबद्दल माहिती पहा

en: Default options
mr: मूळ पर्याय

en: date
mr: दिनांक

en: Default value
mr: मुलभूत मूल्य

en: Page not found
mr: पान सापडले नाही

en: Edit comment
mr: प्रतिक्रिया संपादित करा

en: Delete comment
mr: प्रतिक्रिया मिटवा

en: Reply to comment
mr: प्रतिक्रियेला प्रतिउत्तर

en: User list
mr: सदस्यांची यादी
