Monster Menus (7.x-1.28) - en to ug translation catalogue (93 entries)

en: Home
ug: باشبەت

en: Title
ug: تىما

en: Image size
ug: رەسىم چوڭ-كىچىكلىكى

en: user
ug: ئەزا

en: Pages
ug: بەت

en: Save configuration
ug: تەڭشەشنى ساقلاش

en: delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Prefix
ug: خەت بېشى

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Submit
ug: يوللاش

en: Operations
ug: مەشغۇلاتلار

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: content
ug: مەزمۇن

en: Groups
ug: گۇرۇپپىلار

en: Type
ug: تىپى

en: List
ug: تىزىملىك

en: Cancel
ug: بىكار قىل

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Description
ug: بايانى

en: Comments
ug: ئىنكاسلار

en: More
ug: داۋامى

en: Tags
ug: خەتكۈشلەر

en: view
ug: كۆرۇش

en: Advanced options
ug: ئالى تاللاشلار

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: This action cannot be undone.
ug: .مەزكۇر مەشغۇلات قايتىلانمايدۇ

en: Test
ug: سىناق

en: Settings
ug: تەڭشەكلەر

en: Name
ug: ئىسىم

en: Import
ug: ئىمپورت

en: Export
ug: ئېكىسپورتلاش

en: Taxonomy term
ug: تاكسىنومىيە سۆزلۈكلىرى

en: Insert
ug: قىستۇرۇش

en: Add
ug: قوشۇش

en: View
ug: كۆرۈنۈش

en: URL
ug: ئادرېس

en: Region
ug: دۆلەت،رايون

en: 1 hour
ug: 1 سائەت

en: Upload
ug: يۈكلەش

en: Error
ug: خاتالىق

en: Options
ug: تاللاشلار

en: no
ug: ياق

en: Created
ug: قۇرۇلدى

en: Done
ug: تۈگىدى

en: Year
ug: يىل

en: Add content
ug: مەزمۇن قوشۇش

en: Add block
ug: تارماق رايون قۇرۇش

en: Site name
ug: بېكەت نامى

en: Revisions
ug: ئالدىنقى

en: Mode
ug: مودېل

en: Authored by
ug: ئاپتور

en: Advanced
ug: تەپسىلىي

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: 1 day
ug: 1 كۈن

en: help
ug: ياردەم

en: Month
ug: ئاي

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Day
ug: كۈن

en: here
ug: بۇ يەر

en: Appearance
ug: بەت يۈزى

en: Select all
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Close
ug: يېپىش

en: Save settings
ug: ئۆزگەرتىشنى ساقلاش

en: Defaults
ug: سۈكۈت

en: Title:
ug: تېما:

en: Hidden
ug: يوشۇرۇن

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: View user profile.
ug: ئەزا ئارخىبىنى كۆرۇش

en: Workflow
ug: ئىش تەرتىپى

en: Caption
ug: تېما

en: The settings have not been saved because of the errors.
ug: خاتالىق كۆرۈلگەچكە، ئۆزگەرتىشلەر ساقلانمىدى.

en: warning
ug: دىققەت

en: Permissions
ug: ھوقۇق تەڭشەش

en: permission
ug: ھوقۇق چېكى

en: Default options
ug: سۈكۈت تاللاشلار

en: date
ug: چىسلا

en: Anonymous user
ug: سەيياھ

en: is
ug: ئۈچۈن

en: Copy
ug: كۆچۈرۈش

en: 1 week
ug: ھەپتە 1

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Page not found
ug: بەت تېپىلمىدى

en: Restore
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Edit comment
ug: ئىنكاسنى تەھرىرلەي

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللاش

en: Start time
ug: باشلانغان ۋاقىت

en: Progress
ug: ماڭغىنى

en: Sound
ug: ئاۋاز

en: End time
ug: ئاخىرلاشقان ۋاقىت

en: Pages:
ug: بەتلەر:
