Monster Menus (7.x-1.33) - en to mk translation catalogue (38 entries)

en: Home
mk: Дома

en: Title
mk: Наслов

en: user
mk: корисник

en: Type
mk: Тип

en: Author
mk: Автор

en: yes
mk: да

en: List
mk: Листа

en: Remove
mk: Одстрани

en: RSS feed
mk: RSS-канал

en: Access control
mk: Контрола на пристап

en: Comments
mk: Коментари

en: Search
mk: Барање

en: Settings
mk: Поставки

en: edit
mk: промени

en: Import
mk: Внесување

en: Export
mk: Изнесување

en: Taxonomy term
mk: Термин од таксономија

en: Sunday
mk: Недела

en: Monday
mk: Понеделник

en: Tuesday
mk: Вторник

en: Wednesday
mk: Среда

en: Thursday
mk: Четврток

en: Friday
mk: Петок

en: Saturday
mk: Сабота

en: Add
mk: Додај

en: Add block
mk: Додавање блок

en: 1 day
mk: 1 ден

en: help
mk: помош

en: Details
mk: Детали

en: Create content
mk: Креирање содржина

en: Autocomplete taxonomy
mk: Автом. довршување на таксономија

en: Edit comment
mk: Уредување коментар

en: Delete comment
mk: Бришење коментар

en: User autocomplete
mk: Автом. довршување корисници

[ctx: datetime]
en: All day
mk: Цел ден

[ctx: datetime]
en: Week
mk: Седмица

[ctx: date_nav]
en: Prev
mk: Претходен

[ctx: date_nav]
en: Next
mk: Следен
