Monster Menus (7.x-1.5) - en to nn translation catalogue (89 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Image size
nn: Biletstørrelse

en: user
nn: brukar

en: Pages
nn: Sider

en: Save configuration
nn: Lagre oppsett

en: delete
nn: slett

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Username
nn: Brukarnamn

en: content
nn: innhald

en: Groups
nn: Grupper

en: List
nn: Liste

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Description
nn: Beskriving

en: RSS feed
nn: RSS-kjelde

en: Comments
nn: Kommentarar

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: view
nn: vis

en: Edit
nn: Rediger

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: default
nn: standard

en: Weight
nn: Vekt

en: Link
nn: Lenke

en: Help text
nn: Hjelpetekst

en: none
nn: ingen

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Name
nn: Namn

en: edit
nn: endre

en: Export
nn: Eksporter

en: Back
nn: Attende

en: Save
nn: Lagre

en: Insert
nn: Set inn

en: Sunday
nn: Søndag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: Continue
nn: Hald fram

en: Error
nn: Feil

en: Created
nn: Laga

en: Create
nn: Lag

en: Add content
nn: Legg til innhald

en: Add block
nn: Lag blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Site name
nn: Namn på nettstaden

en: Revisions
nn: Utgåver

en: Mode
nn: Modus

en: Items
nn: Element

en: Authored by
nn: Skrive av

en: This field is required.
nn: Dette feltet er påkrevd.

en: help
nn: hjelp

en: Details
nn: Detaljar

en: Group name
nn: Gruppenamn

en: group
nn: gruppe

en: here
nn: her

en: (all)
nn: (alle)

en: All day
nn: Heile dagen

en: Appearance
nn: Utsjånad

en: Random
nn: Vilkårleg

en: Close
nn: Lukk

en: Save settings
nn: Lagre innstillingar

en: View user profile.
nn: Sjå brukarprofil.

en: Autocomplete taxonomy
nn: Autofullfør taksonomi

en: Are you sure you want to delete the block %name?
nn: Er du sikker på at du vil slette blokken %name?

en: Permissions
nn: Rettar

en: permission
nn: rett

en: Revision of %title from %date
nn: Utgåve av %title frå %date

en: !name field is required.
nn: !name feltet er påkrevd.

en: Page not found
nn: Sida finst ikkje

en: 12 hours
nn: 12 timar

en: Edit comment
nn: Rediger kommentar

en: contains
nn: inneheld

en: Create @name
nn: Lag @name

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Reply to comment
nn: Svar til kommentaren

en: Add a group
nn: Legg til ny gruppe

en: User autocomplete
nn: Fullfør automatisk

en: Submitted by !username on @datetime
nn: Skrive av !username @datetime

en: User list
nn: Brukarliste

en: Publish on
nn: Publiser på
