Monster Menus (7.x-1.8) - en to ast translation catalogue (78 entries)

en: Home
ast: Entamu

en: Title
ast: Títulu

en: Body
ast: Cuerpu

en: user
ast: usuariu

en: Pages
ast: Páxines

en: Save configuration
ast: Guardar configuración

en: delete
ast: desaniciar

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Submit
ast: Unviar

en: Operations
ast: Operaciones

en: Username
ast: Nome d'usuariu

en: content
ast: conteníu

en: Type
ast: Triba

en: List
ast: Llista

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Description
ast: Descripción

en: RSS feed
ast: Feed RSS

en: Access control
ast: Control d'accesu

en: Comments
ast: Comentarios

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: view
ast: vista

en: Edit
ast: Editar

en: Search
ast: Guetar

en: Reset
ast: Reafitar

en: default
ast: predefiníu

en: Test
ast: Preba

en: Weight
ast: Pesu

en: Help text
ast: Testu d'aida

en: none
ast: nengún

en: Settings
ast: Preferencies

en: Name
ast: Nome

en: edit
ast: editar

en: Export
ast: Esportar

en: Taxonomy term
ast: Taxonomía del términu

en: General settings
ast: Preferencies Xenerales

en: Save
ast: Guardar

en: Sunday
ast: Domingu

en: Monday
ast: Llunes

en: Tuesday
ast: Martes

en: Wednesday
ast: Miércoles

en: Thursday
ast: Xueves

en: Friday
ast: Vienres

en: Saturday
ast: Sábadu

en: Time
ast: Hora

en: Add
ast: Amestar

en: View
ast: Vista

en: User
ast: Usuariu

en: Continue
ast: Siguir

en: Error
ast: Fallu

en: Options
ast: Opciones

en: Created
ast: Fechu

en: Create
ast: Crear

en: Done
ast: Fechu

en: Add content
ast: Amestar conteníu

en: Add block
ast: Amestar bloque

en: Page
ast: Páxina

en: Site name
ast: Nome del sitiu

en: Revision ID
ast: Revisión por ID

en: Revisions
ast: Revisiones

en: URL alias
ast: Alias pa la URL

en: Mode
ast: Mou

en: Items
ast: Elementos

en: Authored by
ast: Fechu por

en: This field is required.
ast: Esti campu ye obligatoriu.

en: Scale
ast: Escalar

en: Details
ast: Detalles

en: Owner
ast: Dueñu

en: General
ast: Xeneral

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Close
ast: Zarrar

en: Save settings
ast: Guardar preferencies

en: Show
ast: Amosar

en: View user profile.
ast: Amosar perfil del usuariu.

en: Autocomplete taxonomy
ast: Taxonomía del autocompletáu

en: Permissions
ast: Permisos

en: permission
ast: permisos

en: !name field is required.
ast: El campu !name ye obligatoriu
