Moodle Views (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (22 entries)

en: Username
fr: Nom d'utilisateur

en: Number
fr: Nombre

en: Country
fr: Pays

en: Category
fr: Catégorie

en: Name
fr: Nom

en: Summary
fr: Résumé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Sort order
fr: Ordre de tri

en: Start date
fr: Date de début

en: Other
fr: Autre

en: First name
fr: Prénom

en: Last name
fr: Nom

en: Full name
fr: Nom complet

en: Percentage
fr: Pourcentage

en: Letter
fr: Lettre

en: Suspended
fr: Suspendue

en: City/Town
fr: Ville

en: Start time
fr: Date de début

en: Maximum score
fr: Note maximum

en: Date and time
fr: Date et heure

en: Enable to override this field's links.
fr: Activer pour supplanter les liens du champ.
