Moodle Views (7.x-1.0) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Username
it: Nome utente

en: Number
it: Numero

en: Country
it: Paese

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: Summary
it: Sommario

en: Email
it: E-mail

en: Module
it: Modulo

en: Sort order
it: Ordinamento

en: Start date
it: Data iniziale

en: Other
it: Altro

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Full name
it: Nominativo

en: Percentage
it: Percentuale

en: Start time
it: Punto di inizio

en: Date and time
it: Data e ora

en: Enable to override this field's links.
it: Attiva per modificare i link di questo campo.
