Moodle Views (7.x-1.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Number
pt: Número

en: Country
pt: País

en: Category
pt: Categoria

en: Name
pt: Nome

en: Summary
pt: Resumo

en: Module
pt: Módulo

en: Category description
pt: Descrição da categoria

en: Sort order
pt: Ordenação

en: Start date
pt: Data de início

en: Other
pt: Outro

en: First name
pt: Primeiro nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Full name
pt: Nome completo

en: Percentage
pt: Percentagem

en: Start time
pt: Hora de início

en: Date and time
pt: Data e hora

en: Enable to override this field's links.
pt: Possibilidade de contornar as ligações deste campo.
