Moodle Views (7.x-1.0) - en to de translation catalogue (22 entries)

en: Username
de: Benutzername

en: Number
de: Zahl

en: Country
de: Land

en: Category
de: Kategorie

en: Summary
de: Zusammenfassung

en: Email
de: E-Mail

en: Module
de: Modul

en: Sort order
de: Sortierreihenfolge

en: Start date
de: Startdatum

en: Other
de: Weitere

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Full name
de: Vollständiger Name

en: Percentage
de: Prozentsatz

en: Letter
de: Buchstabe

en: Short Name
de: Kurzname

en: Suspended
de: Gesperrt

en: City/Town
de: Stadt/Ort

en: Start time
de: Startzeit

en: Date and time
de: Datum und Uhrzeit

en: Minimum score
de: Minimale Punktzahl

en: Enable to override this field's links.
de: Aktivieren, um die Verknüpfungen dieses Felds zu überschreiben.
