Moodle Views (7.x-1.0) - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Number
ru: Число

en: Country
ru: Страна

en: Category
ru: Категория

en: Name
ru: Название

en: Summary
ru: Сводка

en: Module
ru: Модуль

en: Sort order
ru: Порядок сортировки

en: Start date
ru: Дата начала

en: Other
ru: Другое

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Full name
ru: Полное имя

en: Percentage
ru: Процент

en: Letter
ru: Буква

en: Short Name
ru: Краткое имя

en: City/Town
ru: Город (Населенный пункт)

en: Start time
ru: Время начала

en: Maximum score
ru: Максимальное количество баллов

en: Date and time
ru: Дата и время

en: Enable to override this field's links.
ru: Включите для переопределения ссылок этого поля.
