Moodle Views (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (24 entries)

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Number
uk: Число

en: Country
uk: Країна

en: Category
uk: Категорія

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Summary
uk: Резюме

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Module
uk: Модуль

en: Category description
uk: Опис категорії

en: Sort order
uk: Впорядкування

en: Start date
uk: Початкова дата

en: Other
uk: Інше

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Full name
uk: Повна назва

en: Percentage
uk: Відсотки

en: Letter
uk: Літера

en: Short Name
uk: Коротке ім'я

en: Suspended
uk: Призупинений

en: City/Town
uk: Населений пункт

en: Start time
uk: Початковий час

en: Date and time
uk: Дата та час

en: Minimum score
uk: Мінімальна оцінка

en: Enable to override this field's links.
uk: Увімкніть для перезапису посилань цього поля.
