Moosend (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Value
id: Nilai

en: Subject
id: Judul

en: Description
id: Deskripsi

en: None
id: Tiada

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: User
id: Pengguna

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Anonymous
id: Anonim

en: Full
id: Penuh

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: None.
id: Tidak ada.

en: Reports
id: Laporan

en: clone
id: Klon

en: The e-mail address you specified is not valid.
id: Alamat email yang anda masukkan tidak benar.

en: Draft
id: Konsep

en: Archived
id: Diarsipkan
