Moosend (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Subject
it: Oggetto

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: None
it: Nessuno

en: Name
it: Nome

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: User
it: Utente

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Sender
it: Mittente

en: Sent
it: Inviato

en: Anonymous
it: Anonimo

en: Full
it: Completo

en: send
it: invia

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: None.
it: Nessuno.

en: Reports
it: Resoconti

en: clone
it: duplica

en: The e-mail address you specified is not valid.
it: L'indirizzo e-mail specificato non è valido.

en: Next step
it: Prossimo step

en: Draft
it: Bozza

en: Compare
it: Confronta

en: Archived
it: Archiviato
