Moosend (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Operations
fr: Actions

en: Value
fr: Valeur

en: Subject
fr: Objet

en: Edit
fr: Modifier

en: None
fr: Aucun(e)

en: Name
fr: Nom

en: Save
fr: Enregistrer

en: Update
fr: Mettre à jour

en: User
fr: Utilisateur

en: Email Address
fr: Adresse de courriel

en: Block
fr: Bloc

en: Sender
fr: Expéditeur

en: Sent
fr: Envoyé

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Full
fr: Complet

en: send
fr: envoyer

en: Replacement patterns
fr: Motifs de substitution

en: Custom Fields
fr: Champs personnalisés

en: None.
fr: Aucun.

en: Save Configuration
fr: Enregistrer la Configuration

en: Reports
fr: Rapports

en: Unsubscribed
fr: Désinscrit

en: Campaigns
fr: Campagnes

en: clone
fr: cloner

en: The e-mail address you specified is not valid.
fr: L'adresse de courriel que vous avez saisie n'est pas valide.

en: Next step
fr: Étape suivante

en: Draft
fr: Brouillon

en: Compare
fr: Comparer

en: Previous step
fr: Étape précédente

en: Archived
fr: Archivé(e)

en: Import @entity_type
fr: Importer @entity_type

en: @email was subscribed to list @list.
fr: @email a été abonné à la liste @list

en: There was a problem with your newsletter signup.
fr: Un problème est survenu lors de votre inscription à la newsletter.
