Moosend (7.x-1.1) - en to ja translation catalogue (33 entries)

en: Title
ja: タイトル

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Value
ja: 値

en: Subject
ja: 件名

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: None
ja: なし

en: Name
ja: 名前

en: Save
ja: 保存

en: Update
ja: 更新

en: User
ja: ユーザー

en: Email Address
ja: メールアドレス

en: Block
ja: ブロック

en: Page
ja: ページ

en: Sender
ja: 送信者

en: Sent
ja: 送信済み

en: Anonymous
ja: 匿名

en: Full
ja: すべて

en: Replacement patterns
ja: 置換パターン

en: None.
ja: なし

en: Reports
ja: レポート

en: clone
ja: 複製

en: The e-mail address you specified is not valid.
ja: 入力されたメールアドレスは無効です。

en: Next step
ja: 次の段階

en: Draft
ja: 下書き

en: Compare
ja: 比較

en: Previous step
ja: 前の段階

en: Archived
ja: アーカイブ

en: Import @entity_type
ja: @entity_typeをインポート

en: Display Mode
ja: 表示モード
