More Boxes (7.x-1.0-alpha1) - en to id translation catalogue (25 entries)

en: Title
id: Judul

en: more
id: selengkapnya

en: default
id: standar

en: term
id: istilah

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Vocabulary
id: Kosakata

en: Term
id: Istilah

en: Sort order
id: Urutan sortir

en: group
id: grup

en: Table
id: Tabel

en: Link URL
id: Tautan URL

en: Class
id: Kelas

en: Filters
id: Filter

en: Defaults
id: Bawaan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Features
id: Fitur

en: Apply
id: Terapkan

en: Sort
id: Urutkan

en: Use pager
id: Gunakan halaman

en: Offset
id: Letak

en: Link title
id: Tautan judul

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun
