More Boxes (7.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: more
it: altro

en: Reset
it: Ripristina

en: default
it: predefinito

en: term
it: termine

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Vocabulary
it: Vocabolario

en: Term
it: Termine

en: Node Type
it: Tipo di nodo

en: Sort order
it: Ordinamento

en: Desc
it: Disc

en: group
it: gruppo

en: Table
it: Tabella

en: Link URL
it: URL del link

en: Class
it: Classe

en: Filters
it: Filtri

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Sort by
it: Ordina per

en: Browse
it: Naviga

en: Teasers
it: Anteprime

en: Features
it: Funzionalità

en: Image path
it: Percorso per le immagini

en: Apply
it: Applica

en: Sort
it: Ordinamento

en: Use pager
it: Usa paginatore

en: Offset
it: Scostamento

en: Link title
it: Titolo del link

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Exposed filters
it: Filtri esposti
