More Boxes (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Title
pt: Título

en: more
pt: mais

en: Reset
pt: Redefinir

en: default
pt: padrão

en: term
pt: termo

en: All
pt: Tudo

en: Block
pt: Bloco

en: Vocabulary
pt: Vocabulário

en: Term
pt: Termo

en: Node Type
pt: Tipo do Node

en: Sort order
pt: Critérios de ordenação

en: Desc
pt: Decrescente

en: group
pt: grupo

en: Table
pt: Tabela

en: Link URL
pt: URL do link

en: Class
pt: Classe

en: Filters
pt: Filtros

en: Defaults
pt: Padrões

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Browse
pt: Explorar

en: Teasers
pt: Chamadas

en: Image path
pt: Caminho da imagem

en: Apply
pt: Aplicar

en: Sort
pt: Ordenar

en: Use pager
pt: Usar paginador

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Link title
pt: Título do link

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente
