More Boxes (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: more
ru: ещё

en: Reset
ru: Сбросить

en: default
ru: по умолчанию

en: term
ru: термин

en: All
ru: Все

en: Block
ru: Блок

en: Vocabulary
ru: Словарь

en: Term
ru: Термин

en: Node Type
ru: Тип материала

en: Sort order
ru: Порядок сортировки

en: Desc
ru: По убыванию

en: group
ru: группа

en: Table
ru: Таблица

en: Link URL
ru: URL ссылки

en: Class
ru: Класс

en: Filters
ru: Фильтры

en: Defaults
ru: По умолчанию

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Browse
ru: Обзор

en: Teasers
ru: Анонсы

en: Features
ru: Особенности

en: banner
ru: баннер

en: Image path
ru: Путь к изображению

en: Apply
ru: Применить

en: Sort
ru: Сортировка

en: Use pager
ru: Использовать постраничный навигатор

en: Offset
ru: Пропустить

en: Link title
ru: Заголовок ссылки

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Asc
ru: По возрастанию

en: in
ru: в
