More Boxes (7.x-1.0-beta1) - en to pl translation catalogue (30 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: more
pl: więcej

en: Reset
pl: Resetuj

en: default
pl: domyślny

en: term
pl: termin

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Vocabulary
pl: Słownik

en: Term
pl: Termin

en: Node Type
pl: Typ węzła

en: Sort order
pl: Kolejność sortowania

en: Desc
pl: Malejąco

en: group
pl: grupa

en: Table
pl: Tabela

en: Link URL
pl: Adres (URL) odnośnika

en: Class
pl: Klasa

en: Filters
pl: Filtry

en: Defaults
pl: Domyślne

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Browse
pl: Przeglądanie

en: Features
pl: Funkcjonalności

en: Image path
pl: Ścieżka obrazka

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Sort
pl: Sortowanie

en: Use pager
pl: Użyj podziału na strony

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Link title
pl: Tytuł odnośnika

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Asc
pl: Rosnąco
